Absolventka a zaměstnankyně katedry fyzikální a makromolekulární chemie získala prestižní Cenu Neuron Impuls v oboru chemie

Mgr. Pavla Eliášová, Ph.D. se v letošním roce stala jednou z laureátek ceny Neuron Impuls, která je určena vědcům do 33 let. Gratulujeme!

Neuron Impuls - chemie

MGR. PAVLA ELIÁŠOVÁ, Ph.D.

Magisterský titul získala Pavla Eliášová v roce 2010 na Přírodovědecké fakultě Palackého Univerzity v Olomouci. V doktorském studiu pokračovala na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy, kde v roce 2014 obhájila titul Ph.D. Poté odjela na rok do Korejské republiky na pozici vědecká pracovnice. Působila ve skupině profesora Ryoong Ryoo, který byl v roce 2014 jeden z kandidátů na Nobelovu cenu za chemii.Absolvovala stáže v USA, Velké Británii a ve Francii. Od začátku letošního roku je odbornou asistentkou na Katedře fyzikální a makromolekulární chemie Přírodovědecké fakulty UK a zároveň je vědeckou pracovnicí na částečný úvazek v Ústavu fyzikální chemie J. Heyrovského, Akademie věd ČR. V roce 2016 získala Neuron Impuls Junior, tedy čtvrt milionu korun na svůj výzkum.

Publikováno: Úterý 29.11.2016 15:35