Virtuální prohlídka výstavy Amazonka v Karolinu

Objev pramenů veletoku Amazonky, který se podařil profesoru Bohumíru Janskému, patří k milníkům úspěchů české vědy. Amazonka je také hlavním tématem výstavy, která momentálně probíhá v Karolinu. Jelikož je však možnost navštívit výstavu limitovaná, přináší Univerzita Karlova možnost prohlédnout si výstavu alespoň v počítači. Rozklikněte tuto aktualitu a Amazonka se objeví přímo ve vašem pokoji!

Univerzita Karlova a její přírodovědecká fakulta, Ministerstvo kultury či Národní muzeum spolu s více než desítkou dalších významných firem a jednotlivců jsou podepsáni pod výstavou, kterou hostí od prvních dnů roku 2021 prostory pražského Karolina. Výstava bilancuje úspěchy českých vědců při cestě za objevením pramenů „královny řek“.

Kvůli trvajícímu uzavření kulturních institucí nebyla dosud výstava zpřístupněna veřejnosti. Byla proto vytvořena virtuální prohlídka, kterou vám nyní předkládáme.

Rozhovor s autorem výstavy, profesorem Bohumírem Janským, naleznete ZDE

3D prohlídku naleznete kliknutím na obrázek nebo na této stránce.

Publikováno: Čtvrtek 15.04.2021 16:00