E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníAktuality

PLAKÁT A5 web.jpg
PLAKÁT A5 na web.jpg
PLAKAT A5 JPG.jpg
foto KD na web.jpg
FOTO MINI KD web.jpg
foto KD na web.jpg
Mezi laureáty ceny Wernera von Siemense byla i absolventka naší fakulty
Celkem 26 nejlepších mladých vědců, studentů a pedagogů převzalo ocenění ve 21. ročníku prestižní vědecké soutěže Cena Wernera von Siemense. Český Siemens v ní ocenil projekty z oblasti technických a přírodovědných oborů ve čtyřech kategoriích. Jednou z laureátek ocenění byla i naše absolventka Martina Doubková. Gratulujeme!
siemens1-Oříz.jpg
DIANA JPG.jpg
Nepřehlédněte zajímavou pracovní nabídku
Společnost DIANA Biotechnologies s.r.o., inovativní malá biotechnologická firma, zabývající se vývojem inovativních produktů a služeb pro klinickou diagnostiku a vývoj léčiv a využívající vlastní patentovanou technologii DIANA hledá pracovníky do svého týmu.
diana logo.jpg
KAROLINUM III na web.jpg
Den celoživotního vzdělávání a Festival absolventů
I v letos budou historické prostory pražského Karolina hostit další ročník Dne celoživotního vzdělávání a Festivalu absolventů. Absolventy PřF UK, kteří promovali v roce 1969, čeká ve Velké aule Karolina Zlatá promoce, a to v 15:30
karolinum I.jpg
PERIODICKA TABULKA PRVKU.jpg
Nenechte si ujít komentovanou prohlídku Periodické tabulky prvků
Komentovaná prohlídka proběhne ve čtvrtek 28.3.2019 od 19 hod v budově Chemického ústavu PřF UK, Hlavova 8, Praha 2. Stálá výstava obsahuje 80 vzorků prvků od vodíku po bismut a vše je doplněno dotykovou obrazovkou a systémem nasvícení jednotlivých boxů tak, že je možné zvýraznit nejen obecné trendy v tabulce (teplota tání, elektronegativita apod.) ale i biologický význam jednotlivých prvků či rok jejich objevu. Vstup na prohlídku je volný.
periodicka tabulka web.jpg
periodicka tabulka web.jpg
flyier-A3-start-up-2019-01.png
harvard.jpg
harvard I.png
harvard II.jpg
Z Albertova na Harvard - šťastný příběh z laboratoře proteinových struktur
Doktorka Katarína Pšenáková je čerstvou absolventkou katedry fyzikální a makromolekulární chemie. Díky podpoře pro nadané studenty, mimo jiné i z Nadačního fondu PřF UK, nahlédla během svého doktorského studia do laboratoře National Institute of Health ve Washingtonu D.C. Její cesta na postdoktorskou stáž, na kterou nedávno nastoupila, vedla již na slavný Harvard.
harvard II.jpg
foto stuchlik.jpg
LOGO.png
Mezinárodní týden koučování 2019: přednáška a koučovací zóny
V rámci Mezinárodního týdne koučování 2019 Vám nabízíme ojedinělou příležitost navštívit zdarma koučovací zónu pod vedením profesionálních koučů, která pro Vás bude otevřena ve čtvrtek 16. května na půdě Přírodovědecké fakulty na Albertově. Nenechte si ujít ani zajímavou přednášku profesora Aleše Stuchlíka z Fyziologického ústavu AV ČR, která Vám představí základy koučovacího přístupu, klasické i nedávné poznatky neurovědy a styčné koncepty obou oborů. Všichni zájemci jsou srdečně zváni. Pro vstup do koučovací zóny je nutná registrace.
LOGO.png
MAKROHLED jpg.jpg
Přednáška: Nová či znovu se objevující onemocnění
Srdečně vás zveme na další přednášku z cyklu Věda pod makrohledem, která se koná ve středu 5. června od 17:45 na půdě Ústavu makromolekulární chemie AV ČR, Heyrovského náměstí 2, Praha 6. Vstup volný.
logo makrohled.jpg
kartografie.jpg
KARTOGRAFIE NA DS.jpg
Vernisáž výstavy: Kartografie v časech mezi poustevnami a koněspřežkou
Srdečně vás zveme na vernisáž výstavy historických map, kterou pro vás ve spolupráci s Národní knihovnou ČR připravila Mapová sbírka PřF. Vernisáž se koná v úterý 28.5. v 17 hod. v Galerii Klementinum v Praze, výstavu můžete zhlédnout do 4.7.2019.
kartografie.jpg
NEROVNOVÁHA JPG.jpg
Seminář Věk nerovnováhy
Zveme všechny příznivce vědy, výzkumu a inovací na seminář na téma Věk nerovnováhy, který proběhne v pondělí 17.června 2019 od 14 hod v Impact Hub v Praze. Na semináři budou mj. prezentovány knihy Václava Cílka Věk nerovnováhy a Žulové krajiny středních Čech.
NEROVNOVÁHA LOGO.jpg
Polymerní chemik David Šorm získal druhé místo v Ceně Contipro 2019
Biotechnologická firma Contipro se sídlem v Dolní Dobrouči na Orlickoústecku vypsala první ročník soutěže Cena Contipro pro nejlepší diplomové práce. V kategorii “Polymery” získal druhé místo Mgr. David Šorm z katedry fyzikální a makromolekulární chemie. Gratulujeme!
contiproII..png
Jste absolventem "Křemencárny"? Hledají Vás!
Masarykově střední škole chemické, sídlící v Křemencově ulici, neřekne prakticky nikdo jinak než "Křemencárna". Tato škola, z níž se odnepaměti rekrutovala řada našich studentů a pozdějších absolventů, brzy oslaví 75. výročí svého založení. Pokud mezi její absolventy patříte i vy, můžete se podílet na almanachu, který se chystá k jejímu založení.
křem logo.png
Pozvánka CESKO 1.10.2019 jpg.jpg
Česko - A jak dál? Veřejná diskuse k vzdělávání v ČR
V jakém stavu je české školství? Jaké novinky přináší do výuky 21. století? Proč ve školách chybí učitelé? Jak zlepšit vzdělávání pro úspěch ČR? Přijďte nám říct svůj názor. Těšíme se na vás.Vstup na diskusi je zdarma.
LOGO UK.jpg
SEISMIC 2 jpg.jpg
Cena Seismik - soutěž o nejlepší diplomovou a bakalářskou práci
Společnost Seismic s.r.o. vyhlašuje soutěž o nejlepší závěrečnou práci v oboru teoretická a užitá geofyzika/seismika. Soutěž je určena studentům bakalářského a magisterského studia, kteří obhájili či obhájí závěrečnou práci v akademickém roce 2018-2019. Přihlášky zasílejte do 14. října 2019.
seismic na web.jpg
17 listopad.jpg
Jak vnímají lidé kolem nás Listopad 89? Univerzita Karlova zahajuje unikátní fotosoutěž pro veřejnost
U příležitosti 30.výročí událostí 17.listopadu připravila Univerzita Karlova ojedinělou fotografickou soutěž "Náš Listopad 89". Můžete se do ní zapojit tím, že pošlete fotografii, které pro vás nejlépe vystihuje a symbolizuje události před třiceti lety. Výběr třiceti nejlepších fotografií bude vystaven letos v listopadu v pražském Karolinu. Soutěž startuje 19.9., registrace soutěžních fotografií končí 2.října.
17 listopad logo.jpg
DĚTSKÝ DEN UK.jpg
Univerzita Karlova zve na Dětský den
Dne 28. září 2019 na den České státnosti pořádá Univerzita Karlova Dětský den, který se koná na počest českého a římského krále Václava IV od 10.00 do 18:00 v prostorách Karolina na Ovocném trhu 3-5 v Praze. Vstup na akci je zdarma.
LOGO UK.jpg
baner noc vedců.jpg
nesmerak.jpg
bryle.jpg
mikroskopy.JPG
chodba.jpg
Noc vědců na Přírodovědecké fakultě UK
Rok od roku populárnější celoevropská akce Noc vědců proběhne letos v pátek 27. září 2019 pod heslem "Šetrně k přírodě". Naše fakulta se již podruhé spojí s kolegy z Matfyzu. Budova Hlavova 8, v níž letošní ročník proběhne, se otevírá v 17.00. Těšit se můžete nejen na interaktivní chemickou tabulku, ale i na odborné přednášky a program vhodný pro děti.
logo noc vědců.jpg
open class.png
Mezioborová diskuze o open science(nejen) na UK
Zveme všechny zájemce na mezioborovou panelovou diskuzi, která se uskuteční 22. října od 18:00 do 22:00 v rámci Týdne otevřeného přístupu 2019 v Kampusu Hybernská. Jejím cílem je ukázat, že otevřenou vědu mohou praktikovat a leckdy praktikují sami akademici bez ohledu na to, zda je nebo není nařízena shora (univerzitou, poskytovatelem financí, zákonem...), a mnohdy dokonce bez dostatečné institucionální podpory. Účastníky diskuze budou prof. Jaroslav Flegr (PřF UK), dr. Eva Lehečková (FF UK), dr. Pavel Straňák (MFF UK) a dr. Michal Křen (FF UK).
open class na web.jpg
Pozvánka Česko! A jak dál_OLOMOUC jpg.jpg
Veřejná diskuze "30 let svobody! A jak dál?"
U příležitosti výročí událostí 17. listopadu 1989 připravuje Univerzita Karlova ve spolupráci s Univerzitou Palackého veřejnou diskuzi na téma „30 let svobody! A jak dál?“ Přijďte nám říct svůj názor v úterý 5. listopadu 2019 od 17.30 hod. v Pevnosti poznání v Olomouci. Vstup zdarma. Těšíme se na Vás.
LOGO UK.jpg
STRATEGIE AV21.jpg
Přednáška "Mikrobiom a možnosti jeho ovlivnění"
Srdečně zveme všechny zájemce na soubor přednášek "Mikrobiom a možnosti jeho ovlivnění", která se v rámci projektu STRATEGIE AV21 "Potraviny pro budoucnost" koná v úterý 3.12. 2019 od 9:30 v budově Akademie věd ČR, Národní 3, Praha 2.
logo AV.jpg
Plakát_Mladí dobrovolníci OSN jpg.jpg
Staň se dobrovolníkem OSN
Program Mladí dobrovolníci OSN (UN Youth Volunteers) nabízí celkem 9 pozic a to v Barmě, Bosně a Hercegovině, Etiopii, Gruzii, Jordánsku, Moldavsku, Turecku, Ukrajině a Zambii. Je určen pro čerstvé absolventy buď s bakalářským nebo magisterským titulem, v závislosti na dané pozici. Přihlašování se uzavírá 24. listopadu 2019.
logo UN.jpg
Skoog_web_obrazek (1).png
Slavnostní prezentace překladu učebnice Skoog-West: Analytická chemie
Katedra analytické chemie ve spolupráci s Knihovnou chemie PřF UK a Centrem informačních služeb VŠCHT Praha si dovoluje srdečně pozvat na slavnostní prezentaci překladu světově proslulé učebnice analytické chemie Douglase A. Skooga, Donalda M. Westa a kol. Překlad je dílem týmu členů katedry analytické chemie PřF UK. Prezentace proběhne v Knihovně chemie PřF UK ve čtvrtek 21. listopadu 2019 ve 13:00. Zároveň bude zahájen prodej publikace (pro studenty za velmi zvýhodněnou cenu proti ISIC). Těšíme se na Vás!
PŘEKLAD NA WEB.jpg
VPM_Radkin_Honzak jpg.jpg
Věda pod makrohledem: Psychopati mezi námi
Ústav makromolekulární chemie AV ČR srdečně zve všechny zájemce na přednášku MUDr. Radkina Honzáka, CSc. "Psychopati mezi námi", která se koná ve středu 4. prosince 2019 v 17:45 v Ústavu makromolekulární chemie AV ČR, Heyrovského náměstí 2, Praha 6.
honzak na web.jpg
Pozvanka_Ludvik2019 JPG.jpg
Heyrovský Lecture 2019: Polarografie v současné molekulární elektrochemii
Srdečně zveme všechny zájemce na přednášku Polarografie v současné molekulární elektrochemii, která se koná pod záštitou děkana PřF UK prof. RNDr. Jiřího Zimy, CSc., v rámci seriálu přednášek Quo vadis chemie, v úterý 10. prosince 2019 ve 14.00 v Chemickém ústavu PřF UK, Hlavova 8, Praha 2. Přednáška je věnována 60. výročí udělení Nobelovy ceny za polarografickou metodu analýzy.
LOGO PrF UK.jpg
Profesor Stanislav Komárek má svoji planetku
Poděkování svému oblíbenému pedagogovi lze vyjádřit různě. Žáci biologa a filosofa Stanislava Komárka se rozhodli pro variantu opravdu netradiční: ke svému 60. životnímu jubileu dostal "svou" planetku. Po oběžné dráze okolo Slunce oběhne jednou za 3,32 roku.
NASA-Apollo8-Dec24-Earthrise.jpg
shutterstock_245374771.jpg
Reprezentační ples Přírodovědecké fakulty
Reprezentační ples PřF UK proběhne samozřejmě i letos. A jelikož naše fakulta slaví letos 100. výročí svého založení, změnili jsme místo konání. Přijďte si na pražský Žofín spolu s námi užít v sobotu 7. března 2020 od 20:00. Vstupenky budou k dispozici na obvyklých předprodejních místech od začátku února 2020.
foto web.jpg
LOGO PrF UK.jpg
Cena CRYTUR 2019/2020
Společnost CRYTUR, spol. s r.o. ve spolupráci s portálem CareerMarket vyhlašuje 7. ročník soutěže o nejlepší diplomovou práci v materiálových vědách.
crytur.png
IFORUM-16358-version1-abc_9085.jpg
Zemřela profesorka Marie Stiborová
Zemřela paní profesorka Marie Stiborová, vědkyně, pedagožka, žena, která na naší fakultě obnovila obor xenobiochemie a značně jej rozšířila. Byla řadu let vedoucí katedry biochemie, publikovala více než tři stovky vědeckých prací v odborných mezinárodních časopisech a intenzivně spolupracovala s řadou zahraničních výzkumných týmů.
LOGO PrF UK I.jpg
Unikátní videomapping na budově Karolina
V sobotu 29. 2. 2020 od 18:30 hod do 22:30 hod proběhne na fasádě budovy Karolina videomaping, který připomene 100. výročí navrácení názvu Univerzita Karlova a také 100. výročí přijetí první československé ústavy. Návštěvníci akce budou mít zároveň výjimečnou příležitost zároveň navštívit zdarma expozici Dějiny Univerzity Karlovy v podzemních prostorách Karolina, která pro ně bude tento večer mimořádně zpřístupněna a otevřena.
reduk593version1graficka_podob-300x300.png
contipro trainee jpg.jpg
Trainee program 2020/2021
Společnost Contipro nabízí trainee program pro absolventy magisterských/inženýrských přírodovědně zaměřených oborů s maximálně 1 rokem praxe. Určené pro zájemce o pozice na výzkumu nebo v související administrativě.
contipro na web.jpg
ŽIVA na web.jpg
100. výročí založení Přírodovědecké fakulty očima časopisu Živa
Pro červnové číslo časopisu Živa připravila jeho redakce sérii článků připominající 100. výročí založení PřF UK. Jednotlivé články uvádějí fakultu v souvislosti s dějinami celé Univerzity Karlovy i českého státu a tematickými příspěvky představují fakultní sekce. Zvláštním článkem je tu zmíněno i 120 let od kolaudace Botanické zahrady PřF UK Na Slupi.

Akce dokumentů