E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníAktuality

Univerzita třetího věku na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze zaujala časopis 50+ revue
Naše fakulta pořádá již řadu let velmi úspěšný program Univerzity třetího věku (U3V). Do kurzů U3V pro zimní semestr 2016 je možné podat přihlášky do 20. září. V současnosti je již možné podávat přihlášky do semestru letního.
uk logo.png
Kroužky pro nejmenší přírodovědce
Školka Rybička, která se nachází v areálu naší fakulty na samotném okraji Botanické zahrady, pořádá přírodovědné kroužky pro děti od 4 do 9 let. Jsou určeny dětem, které se zajímají o zvířátka i rostliny, chtějí vědět, jak funguje svět kolem nich, a rády si vše vyzkouší.
rybička logo.png
Doc. Jana Vejpravová z katedry anorganické chemie získala prestižní ERC juniorský grant
Doc. RNDr. Jana Kalbáčová Vejpravová, Ph.D. je absolventkou katedry anorganické chemie, na níž v současné době i vyučuje. Současně také vede vědecký tým na Fyzikálním ústavu AV ČR. Nedávno se jí podařilo získat prestižní juniorský grant Evropské výzkumné rady (ERC Starting grant).
portret-odd18.jpg
Hokejová bitva aneb sportovní souboj univerzit na ledě i mimo něj
Čtyři největší pražské univerzity budou mít opět možnost poměřit své síly na ledové ploše i mimo ní. Hlasivky studentů a studentek se opět rozezní ve čtvrtek 27.10.2016 hokejovým chrámem Tipsport arény v pražských Holešovicích a to již pošesté. Atraktivní hokej, souboje univerzitních kotlů, divácké soutěže, to vše a mnohem víc na Vás čeká na letošní Hokejové bitvě. Univerzita Karlova opět představí výběr nejlepších a nejzkušenějších hráčů, kteří budou bojovat o neuvěřitelný pátý titul mistra Hokejové bitvy.
uk-960x720-slide1_oříz.jpg
Divadelní spolek Hamba slaví 10 let. Zahraje pohádku O drakovi z Hromové hory
Divadelní spolek Hamba působí na fakultní půdě již 10 let (a samotní herci tomu nechtějí věřit). U příležitosti tohoto význameného jubilea soubor zahraje 16. listopadu od 19.30 v posluchárně Ch1 svou nejnovější hru, pohádku O drakovi z Hromové hory. Představením však oslavy končit nebudou, večer se můžete těšit i na Umisťovací výstavu vysloužilých rekvizit a kostýmů, spojenou s dražbou, občerstvením a tombolou. Zavzpomínejte se souborem na předchozí hry a třeba si vedle kulturního zážitku domů odneste malý či větší suvenýr.
hamba_oříz.png
Advent na Univerzitě Karlově
28. listopadu 2016 se Univerzita Karlova otevře všem svým studentům, absolventům, zájemcům o studium i přátelům při společné oslavě adventu.
advent_oříz..jpg
freseniusmedicalcarelogolarge3x2.jpg
Fresenius Medical Care hledá zástupce pro kvalitu tekutin (FQR) - Praha
Jste vystudovaný chemik či biolog v bakalářském či magisterském stupni a poohlížíte se po práci? Zajímavou příležitost nabízí společnost Fresenius Medical Care.
Fresenius_Logo.png
michl_neuron_2016.png
svoboda_neuron_2016.png
Mezi laureáty Ceny Neuron 2016 byli i absolventi Přírodovědecké fakulty UK
Chemik profesor Josef Michl a retrovirolog profesor Jan Svoboda. To jsou jména špičkových český a světových vědců, kteří byli spolu s dalšími čtyřmi laureáty během slavnostního večera v Profesním domě na Malostranském náměstí dekorováni Cenou Neuron za přínos světové vědě. Cenu Neuron Impuls, určenou mladým vědcům, získala absolventka doktorského studia fyzikální chemie Pavla Eliášová. Gratulujeme!
logo-cs_neuron.png
laureati-94-n.png
O kurzech naší Univerzity třetího věku psal časopis Moje země
Univerzity třetího věku, ve zkratce U3V, patří na našich vysokých školách do souboru programů celoživotního vzdělávání. Jejich posláním je poskytnout seniorům možnost systematicky se seznamovat s nejnovějšími poznatky v oblasti vědy, historie, politiky, kultury apod., a to kvalifikovaně a na univerzitní úrovni. Mimoto plní U3V také výraznou sociální funkci a motivují seniory k dalším aktivitám.
Obalka_z1_oříz.jpg
Příležitost pro molekulární genetiky či biochemiky! Společnost GENOMIA hledá posilu do svého týmu!
Jste absolventem oboru biochemie, molekulární biologie, genetika nebo zoologie? Pak firma GENOMIA Genetic Laboratory z Plzně hledá právě vás!
Genomia_logo_oříz.jpg
Soutěž Neuron Impuls vstupuje do dalšího ročníku
Posláním otevřené soutěže Neuron Impuls je ovlivnit úroveň českého vědeckého výzkumu a posunout hranice poznání v daném oboru i mimo něj. Chceme motivovat nadějné české vědce, aby se do ČR vraceli ze zahraničních stáží, osamostatňovali se a zakládali své vlastní skupiny.
nueron_logo_maly.png
Zájmové kroužky a aktivity ve fakultní školce Rybička
Od ledna do května 2017 nabízí opět Přírodovědná školka Rybička nabídku zájmových aktivit určených předškolním dětem od 3-4 let věku (angličtina, keramika, malí badatelé), ale také malým školákům (mladí přírodovědci).
rybičičičičička.png
Společnost BBT - Materials Processing s.r.o. hledá
kolegyni/kolegu do týmu pro vývoj, výrobu a další zpracování světově unikátních krystalických materiálů pro kosmické i pozemní aplikace v optice, akusto-optice a laserových technologiích.
bbt.png
Přednáška Klubu Alumni UK: Evropská integrace a administrativa Donalda Trumpa
Evropská integrace a administrativa Donalda Trumpa: výhledy, příležitosti a rizika Nástup Donalda Trumpa do úřadu prezidenta Spojených států amerických byl některými Evropany očekáván s nadšením, jinými s hrůzou. Jaký dopad může mít politika nového amerického prezidenta na evropskou integraci? Je finálním hřebíčkem do rakve Unie zmítané nejrůznějšími krizemi, nebo naopak může vyvolat dlouho vzývanou reformu integračního procesu?
uk logo.png
Oborově specifické aktuality e-mailem
Zaměstnanci, studenti, ale i absolventi PřF UK dostali nový nástroj k rychlému sdílení oborově specifických aktualit. Mnoho z nás dostává e-mailem nejrůznější nabídky stáží, konferencí, workshopů, online seminářů a kurzů, ale také nabídky studijních a pracovních pozic z celého světa. Zřídili jsme platformu pro otevřené oborově specifické mezikatedrové e-mailové konference.
google.jpg
Kariérní den PřF UK 2017
1. března proběhne v budově Albertov 6, další, v pořadí již třetí Kariérní den Přírodovědecké fakulty UK. Akce je v první řadě příležitostí pro studenty nejrůznějších oborů naší fakulty k seznámení s potenciálními zaměstnavateli.
KarierniDen2016_042.jpg
Letní příměstská školka v přírodovědecké školce Rybička
Přírodovědná školka Rybička Přírodovědecké fakulty UK www.skolkarybicka.cz pořádá jako každoročně letní příměstskou školku. Pro děti jsou připravena témata přírodovědná i dobrodružná. Školka se koná v termínech 10. 7.– 4. 8. 2017 vždy od pondělí do pátku 8-16 hodin; je určena dětem od 3-4 let do ukončení první třídy na ZŠ (7-8 let). Cena týdenního turnusu je 2 200 Kč včetně stravného, materiálu a pojištění.
logo-v2.png
Přednáška klubu Alumni UK: Svědectví pamětníků aneb Centrum vizuální historie Malach
PhDr. Jiří Kocián je koordinátorem Centra vizuální historie Malach při Ústavu formální a aplikované lingvistiky MFF UK. S činností centra seznámí zájemce na přednášce, konané pro absolventy UK. Přednáška proběhne ve Velké zasedací síni Karolina ve čtvrtek 16. března od 17.30. POZOR!!! Z technických důvodů je přednáška zrušena!!!!
uk logo.png
Povodí Ohře shání hydrobiologa
povodí ohře_oříz.jpg
IPSOS OPEN DAY
IPSOS OPEN DAY - šance se dozvědět o práci v Ipsosu – v přední mezinárodní výzkumné agentuře. V Ipsosu najdou uplatnění nejen sociologové, ekonomové a statistici, ale i lidé z dalších oborů, například z IT, projektového managementu, lidé s dobrou znalostí jazyků a další. A to vše již i při studiu, formou částečných úvazků. Ipsos Open Day se koná 19. dubna 2017 od 15 do 17 hodin odpoledne v Ipsosu, ve Slovanském domě.
OpendayA4_letak_tisk1_oříz.jpg
Společnosti Exxon Mobile otevírá své dveře
Společnost Exxon Mobile stále přijímá nové zaměstnance. Pokud chcete zkusit štěstí v silné nadnárodní společnosti, můžete navštívit její den otevřených dveří, který proběhne 2. května. Akce je vhodná zejména pro studenty posledních ročníků bakalářských i magisterských oborů nejrůznějšího zaměření.
OPENDAY 02052017 Poster (1)_oříz.jpg
Společnost Dyntec: pracovní pozice - odborný pracovník na úseku sérologických a diagnostických metod
dyntec_oříz_2.jpg
contipro_oríz.jpg
Den celoživotního vzdělávání a Festival absolventů UK
Univerzitě Karlově záleží i na jejích absolventech – přijďte se o tom přesvědčit a dozvědět se, jaké možnosti univerzita a její fakulty pro své absolventy nabízejí. Představíme vám širokou nabídkou vzdělávacích programů zájmových i profesních (pro lékaře, právníky, učitele, děti…), určených pro občany ČR i pro cizince, či nabídneme možnosti dalšího vzdělávání prostřednictvím internetu. Akce se zúčastní i zástupci naší fakulty.
uk logo.png
Společnost Contipro hledá nové výzkumné pracovníky
Nastartujte svou kariéru v oblasti aplikovaného výzkumu. Staňte se na 1 rok výzkumným pracovníkem ve společnosti Contipro a.s. - contipro.com. Poznejte, jak funguje jedno z nejmodernějších výzkumných pracovišť ve střední Evropě. Hledáme končící studenty magisterského studia nebo čerstvé absolventy oborů chemie, biologie, biotechnologie, farmacie a medicíny. Termín pro podání přihlášek je 19.5. 2017.
contipro_400x400.png
Contipro: HLEDÁME VÝZKUMNÍKY SE ZAMĚŘENÍM NA ANALYTICKOU CHEMII
Baví Vás analytika? Chcete nahlédnout do oblasti komerčního výzkumu a pracovat s těmi nejmodernějšími zařízeními? Do jednoho z našich výzkumných týmů hledáme nového kolegu, kterému nechybí nadšení pro vědu a nebojí se pracovat na vlastních projektech.
contipro jwehu.png
Naši fakultu navštívil vzácný absolvent
Ministr zemědělství a životního prostředí Kapverdské republiky Gilberto Silva příjemně překvapí každého Čecha, který se s ním setká, bezchybnou češtinou. Naší jazykem si s ním můžete pohovořit nejen o politice, ale také například o mikrobiologii či krajinné ekologii. Gilberto Silva je totiž absolventem biologických studií na naší fakultě. Při příležitosti jeho vzácné návštěvy na fakultě 26.5. vznikl následující rozhovor.
_DSC2348_oříz.jpg
Miriam Kavec: Moja skúsenosť s mentoringom na PřF UK
Bakalárske štúdium som absolvovala na Univerzite Komenského v Bratislave a do Prahy som prišla najmä za novými možnosťami, ktoré mi v Bratislave chýbali. S odstupom času hodnotím ako najprínosnejšiu vec, ktorú mi magisterské štúdium dalo, práve mentoring.
kave_oříz.jpg
Postdoktorské pozice v Ústavu živočišné fyziologie a genetiky AV ČR, v. v. i.
Ústav živočišné fyziologie a genetiky AV ČR, v. v. i. vypisuje řadu postdoktorských pozic vhodných pro absolventy řady oborů z naší fakulty.
Ústav-živočišné-fyziologie-a-genetiky-AV-ČR.jpg
Společnost TATAA Biocenter hledá produktového specialistu
TATAA Biocenter s.r.o. je dodavatelem produktové řady nejkvalitnějších výrobků a širokého spektra reagencií pro PCR a qPCR především do vědecko-výzkumných pracovišť, pro laboratoře v LifeScience, vědu, výzkum a zdravotnictví. Zajišťuje technickou a aplikační podporu zákazníkům. Je organizátorem školení v kvantitativní real-time PCR (qPCR) a Next Generation Sequencing (NGS).
BsPeE30h.jpg
Věda studenty láká. Díky Letní škole Fybich s ní začínají už na střední
Už 6. ročník letní školy zaměřené na přírodovědné obory potvrzuje vzrůstající zájem mladých o vědu. Organizátor, biotechnologická společnost Contipro, pomáhá středoškolákům nastartovat kariéru ve výzkumu. Podporu vzdělání bere firma jako svou povinnost, protože nechce dopustit, aby v regionu zůstávala pouze laciná výroba.
image_thumb.png
Nový ročník Expedice Neuron zahájen!
Expedice Neuron je příležitostí pro odvážné vědce, kteří ke svému výzkumu potřebují data z terénu. Šanci na úspěch mají smělé projekty s jasným vědeckým cílem a přínosem, přičemž ale není žádné omezení na obor, kterého se expedice týká. Přihlaste svůj projekt a získejte podporu až 1 milion korun. Letos je možné se přihlásit do 30. září 2017.
expedice-neuron-logo-nove.png
Výzkumný technik laboratoře nanostruktur
Jste student posledního ročníku nebo čerstvý absolvent? Nechcete pokračovat ve vědecké kariéře, ale chcete dělat něco zajímavého? Baví Vás pokročilé technologie?Ústav fotoniky a elektroniky Akademie věd ČR hledá výzkumného technika laboratoře nanostruktur ve výzkumném týmu optické biosenzory.
441x441.png
interview.pdf
Weizsäcker jpg.jpg
Přednáška Prof.Dr.Ernsta Ulricha von Wezsäcker „The Full World Needs a New Enlightenment“
Evropská nadace R.M.R. Vás zve na přednášku vynikajícího vědce a známého politika, která se koná pod záštitou rektora Univerzity Karlovy Prof. MUDr. Tomáše Zimy, DrSc., a ministra kultury Mgr. Daniela Hermana, 12.10.2017 v 10.00. Přednáška proběhne v anglickém jazyce.
logo rilke.jpg
SPONZORING I.jpg
SPONZORING II.jpg
Staňte se sponzorem plesu
Stejně jako v předchozích letech, bude ozdobou i té nadcházející plesové sezóny tradiční Reprezentační ples Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy. Hudba, tanec, zábava, dobré jídlo, vybrané pití, setkání kolegů a přátel, to vše v jeden večer a pod jednou střechou Kongresového centra Praha v pátek 23. 2. 2018 od 20.00.
FOTO AKTUALITA.jpg
FOTO AKTUALITA I.jpg
FOTO AKTUALITA II.jpg
FOTO WEB.jpg
Advent na Univerzitě Karlově
Srdečně vás zveme v úterý 12. 12. 2017 od 15:00 hod. na slavnostně nazdobený dvůr Karolina (Ovocný trh 3 a Celetná 20, Praha 1). Přijďte si dát předvánoční hrneček svařáku nebo čaje se svými spolužáky, kolegy a přáteli.
Advent_na_UK_2017_pozvanka.jpg
Svatoštěpánské setkání
Dovolujeme si vás pozvat na tradiční vánoční setkání, které se letos uskuteční v samém srdci Prahy, v prostorách Týnského chrámu. O krásách této stavby pohovoří prof. PhDr. Ing. Jan Royt, Ph.D., prorektor pro tvůrčí a ediční činnost UK.
štěpánské.jpg
Nenechte si ujít seminář Novinky a trendy Agilent Technologies 2018
Společnost HPST Autorizovaný distributor Agilent Technologies zve všechny příznivce analytické chemie a molekulární a buněčné biologie na další ročník oblíbeného semináře , který se koná ve středu 21. 3. 2018 v Praze. Registrace do 16.3.
SEMINAR.jpg
jpg crytur.jpg
Cena CRYTUR za nejlepší diplomovou práci v materiálových vědách
Společnost CRYTUR, spol. s.ro. vyhlašuje ve spolupráci s portálem Careermarket.cz 5.ročník této soutěže. Cílem je ocenit autory nejlepších magisterských prací se zaměřením na materiálové vědy, podaných k obhajobě v období od 1.7.2017 do 30. 6. 2018. Ceny jsou určeny i vedoucím přihlášených prací. Přihlášky zasílejte nejpozději do 15. 5. 2018.
CEREBIT.jpg
Biotechnologický ústav AV ČR hledá PhD studenta/studentku pro svůj projekt
Biotechnologický ústav AV ČR hledá zájemce na pozici PhD student of a research project „Centre for Recombinant biotechnologies and Immunotherapeutics (CEREBIT)“
obrazek web.jpg
Festival absolventů a Zlatá promoce
Historické prostory pražského Karolina budou v sobotu 21.dubna hostit další ročník Dne celoživotního vzdělávání a Festivalu absolventů. Členy Alumni klubu, kteří promovali v roce 1968, čeká ve Velké aule Karolina Zlatá promoce, a to ve 13.00 hod.
žezlo.jpg
žezlo.jpg
FAKUTLNÍ ZNAK ČERVENÝ.jpg
alumni web.jpg
Reprezentační ples Přírodovědecké fakulty
Stejně jako každý rok i letošní plesovou sezónu ozdobí Reprezentační ples PřF UK! Tradiční Big Band, diskotéka na přání, nová kapela a půlnoční překvapení! Přijďte strávit příjemný večer do Kongresového centra na pražském Vyšehradě v pátek 23.2. od 20.00. Vstupenky si můžete koupit v předprodeji (seznam míst zde) nebo přímo na místě. Těšíme se na Vás!
foto ples I.jpg
PrF_ples_plakat_A2_v3.jpg
FOTO WEB.jpg

Akce dokumentů