E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníAktuality

go for it_oříz.jpg
mentoring.jpg
Mentoring - nová šance pro firmy i studenty
Máte zájem o kvalitní a motivovaného pomocníka ve vaší firmě? Jste student, který by rád vylepšil své schopnosti zkušeností z praxe, získal nové kontakty či alespoň atraktivní položku do životopisu? Pak neváhejte a přihlaste se do našeho mentoringového programu! Harmonogram i odkaz na přihlašovací formulář naleznete níže v textu.
mentorin-oříz.jpg
Setkání absolventů_prezentace o fakultě_Bohuslav Gaš.pdf
děkan zblízka_oříz.jpg
prezentace o fakultě - prof. Gaš.jpg
PřF a společnost_Jan Kotek.pdf
Alumni klub_prezentace_Michal Andrle.pdf
Ohlasy srazu absolventů PřF UK - přednášky a fotografie
Během srazu absolventů 12. září zaznělo i několik prezentací na téma dějiny, současnost a budoucnost přírodovědecké fakulty UK. Pokud si chcete jejich obsah připomenout, případně pokud jste na srazu nebyli, můžete si prohlédnout prezentace ve formátu pdf. A navrch přidáváme odkaz na fotogalerii ze srazu.
děkan zblízka_oříz.jpg
Contipro_1_basic_on_white (1).jpg
Společnost Contipro nabízí studentské stáže
Holding se již 20 let zabývá výzkumem, vývojem a výrobou aktivních látek a léčivých přípravků na bázi nanobiotechnologií. Mezi jeho hlavní výzkumné směry patří hojení ran, tkáňové inženýrství, cílená distribuce léčiv a stárnutí pokožky. Holding zaregistroval přes 60 patentů a užitných vzorů a disponuje rozsáhlým R&D oddělením se špičkově vybavenými laboratořemi.
Úřad pro jadernou bezpečnost - nabídka pracovních míst
Státní úřad pro jadernou bezpečnost přijme pro pracoviště Praha dva pracovníky s VŠ vzděláním přírodovědného směru (biologie, mikrobiologie, molekulární biologie, biochemie, biotechnologie, apod.) na pozici inspektora v oddělení pro kontrolu zákazu biologických zbraní. Činnost oddělení je zaměřena na výkon státního dozoru nad nakládáním se stanovenými biologickými agens a toxiny.
sujb.jpg
sujb_oříz.jpg
Sigma-Aldrich vypisuje pozici vhodnou pro absolventy PřF UK
Sigma-Aldrich, jedna z najvýznamnejších spoločností so zameraním na výskum, výrobu a distribúciu laboratórnych chemikálií, spotrebného materiálu a inovatívnych technológií pre oblasti Life science, analytickú chémiu a organickú a materiálovú chémiu, hľadá vhodného kandidáta na pozíciu: Sales specialist pre predaj laboratórnych chemikálií, región Slovensko
SA_Logo_oříz.jpg
VSK Přírodní vědy UK zve zaměstnance PřF, studenty a hosty na:
PŘEDVÁNOČNÍ LYŽOVÁNÍ v DOLOMITECH 18.12. večer - 22.12. brzy ráno Cena: 4 200,-
albertov - webové rozlišení.jpg
DSC_6367.jpg
Revoluce ‘89 ve Viničné 7 - panelová diskuse s účastníky
V rámci vzpomínek na dobu před 25 lety se bude biologický Čtvrtek ve Viničné 7 konat již v úterý. Na události zavzpomínají přímí účastníci Jan Černý, Daniel Frynta, Radan Haluzík, Vladimír Hanák, Stanislav Komárek, David Storch a další.
čtvrtky_oříz.jpg
msmt_maly.jpg
Cenu ministra školství, mládeže a tělovýchovy získal i absolvent PřF UK Lukáš Grajciar
Absolvent doktorského studia na katedře fyzikální a makromolekulární chemie RNDr. Lukáš Grajciar, Ph.D. se letos stal jedním z osmi laureátů ceny, udělované ministrem školství za vynikající studijní výsledky či mimořádné činy. Lukáš Graciar byl na návrh rektora Univerzity Karlovy oceněn za mimořádnou dizertační práci věnovanou studiu mikroporézních materiálů na kvantově-chemické úrovni.
msmt_oriz.jpg
Web_NoveObory.pdf
Geografická sekce bude otevírat nové obory
Pracoviště Geografické sekce se nachází na Albertově, v blízkosti centra Prahy. Geografie na Přírodovědecké fakultě UK byla renomovaným žebříčkem QS World University Ranking v posledních třech letech opakovaně zařazena do první stovky nejlepších světových geografických pracovišť. V oborovém hodnocení tohoto žebříčku je jednou ze dvou nejlépe hodnocených disciplín Univerzity Karlovy.
geografie jpg.jpg
logo_geografie.jpg
Firma NIKON spol. s r. o., divize Mikroskopy hledá pro svou pražskou kancelář Obchodní zástupce pro mikroskopy Nikon pro oblast Čech
Nikon-logo_oříz.jpg
Společnost synlab czech s.r.o. nabízí studentské stáže
Stáže jsou vhodné především pro studenty biologických oborů.
Logo synlab_matka_logo_cmyk_oříz.jpg
ABC_1985.jpg
DSC_7593.jpg
Společný zájem vědy a politiky je kultivace
Profesora Václava Hampla není univerzitní veřejnosti jistě třeba příliš představovat. Novinkou však je, že absolvent naší fakulty v oboru biologie, úspěšný vědec, bývalý rektor Univerzity Karlovy a současný senátor přebírá záštitu nad naším Alumni klubem. V době počínajícího adventu jsme se měli s panem profesorem možnost pohovořit především o tom, co pro něj znamenalo a znamená být naším absolventem.
hampl - oříz.jpg
ODBORNÉHO TECHNIKA MOLEKULRÁNĚ BIOLOGICKÉ LABORATOŘE_v2.pdf
PLACENÁ STÁŽ PRO STUDENTY DO OBCHODNÍHO ODDĚLENÍ
Společnost Syngenta, přední mezinárodní společnost v prodeji osiv a přípravků na ochranu rostlin, zahajuje třetí ročník Internship Programu, jehož cílem je najít studenty relevantních oborů a nabídnout jim roční práci na 20 hodin týdně v obchodním oddělení, v rámci které by měli možnost poznat fungování mezinárodní firmy, její obchodní strategie a soukromý sektor obecně. Hledáme studenty s obchodním nadáním, kteří mají ambice nastartovat svoji kariéru v Syngentě a po studiích přestoupit na hlavní pracovní poměr.
Syngenta-Logo.jpg
Výzkumný ústav pro hnědé uhlí vypisuje pozici vhodnou pro geotechnika, inženýského geologa či hydrogeologa
Na pozici odborného pracovníka útvaru geotechniky a hydrogeologie Výzkumného ústavu pro hnědé uhlí a. s. v Mostě. Nabízíme plný pracovní úvazek na dobu určitou (1 rok) s další možností prodloužení na dobu neurčitou.
vuhu_logo-Oříz.jpg
klvaňovo gymnázium.jpg
medisty - logo - malý.png
logo_medistyl.png
Konference SCI COMM přinese inspiraci popularizátorům vědy
Zájemci o rozšíření know-how v oblasti popularizace vědy jsou srdečně zváni na konferenci, kterou 6. a 7. 2. pořádá ve spolupráci s Univerzitou Karlovou pražské zastoupení Britské rady. Do umění nadchnout nevědce pro vědu budou v hotelu Jalta zasvěcovat odborníci z Velké Británie, Španělska, Rakouska, Malty i České republiky.
image_full.jpg
Vědci do 40 let se mohou ucházet o grant na základní výzkum
Nadační fond Neuron na podporu vědy vypisuje další ročník podpory projektů základního vědeckého výzkumu Neuron Impuls. Na každého vítěze jedné z pěti kategorií čeká podpora ve výši 1 000 000 korun. Žádosti je možné vkládat do 31. 3. tohoto roku.
neuron.jpg
Cisco Connect 2015 SOUTĚŽ O NEJLEPŠÍ ESEJ
Internet věci (Internet of Things) je jednou technologických vizí, které se postupně posunují z myšlenkového světa vizionářů do reality. Pokud jste přesvědčeni, že k této vizi máte co říct, neváhejte své myšlenky sepsat a zaslat organizátorům soutěže. Na autory nejlepších esejů čekají zajímavá ocenění.
Internet_of_Things.jpg
Kurs Masmediální komunikace pro všechny studenty i absolventy UK
Pro studenty UK, ale i pro širší veřejnost z řad absolventů a přátel univerzity, je nově otevřen kurs masmediální komunikace. Pokud máte zájem se o problematice něco zdarma dozvědět a ještě získat kredity, neváhejte a přihlaste se do kurzu. Čas je ještě do neděle 15. února. Kurs se uskuteční na Katolické teologické fakultě UK v Dejvicích.
logo-cuni.jpg
Nácvik empatie a aktivního naslouchání, 10. 4., 24. 4., 15. 5., 9:00 - 14:00
Seminář, který pořádá Informační, poradenské a sociální centrum UK, je zaměřen na představení a nácvik empatie a aktivního naslouchání včetně jejich praktického využití při předcházení a řešení konfliktů.
empatie.jpg
Kariérní den Přírodovědecké fakulty, Albertov 6, 25. 3. 2015
Přemýšlíte, jak se uplatnit na trhu práce? Sháníte stáž, brigádu nebo se chystáte připravit na pracovní pohovor? Nevíte, jak napsat životopis, který zaujme případného zaměstnavatele? Během první jarní středy mezi 10 - 16 hodinou můžete nalézt na Albertově nejen odpovědi na tyto otázky, ale především si promluvit s potenciálními zaměstnavateli v nejrůznějších oborech.
kareirni den_oříz.jpg
Naši absolventi převzali významná univerzitní ocenění
Cena prof. RNDr. Jaroslava Heyrovského a Cena prof. PhDr. Václava Příhody. Těmito oceněními jsou z rukou rektora Univerzity Karlovy honorování nejlepší absolventi přírodovědných oborů a nejlepší absolventi učitelského studia. V letošním roce byli oceněni hned čtyři naši absolventi.
ABC_3384_oříz.jpg
Semináře pro studenty i absolventy o uplatnění
Nejen jako čerství absolventi, ale i jako studenti – absolventi budoucí – si můžete zdokonalit své schopnosti či kompetence prostřednictvím zajímavých seminářů, přednášek a kurzů pořádaných IPSC UK v rámci cyklu Absolvent. Na každé jednotlivé akci cyklu se na vás těší zkušení lektoři, kteří jsou vám na dané téma připraveni předat maximum užitečných informací.
logo_UK_250.png
DSC_4815-Edit.jpg
Den celoživotního vzdělávání a Festival absolventů
Pro své absolventy i všechny zájemce o celoživotní vzdělávání pořádá Univerzita Karlova v sobotu 11. dubna Festival absolventů a Den celoživotního vzdělávání. Mezi 10 a 17h se v historických prostorách Karolina mohou zájemci seznámit se zástupci jednotlivých fakult a informovat se o tom, co širší veřejnosti nabízejí. Organizátoři akce myslí také na děti, pro které bude v Karolinu připraven dětský koutek.
insignie_oříz.jpg
Geolog Hrkal vydal knihu "O vodě a lidech"
Své dlouholeté a celosvětové zkušenosti v oboru hydrogeologie nedávno krásně shrnul absolvent naší fakulty a přední český hydrogeolog doc. RNDr. Zbyněk Hrkal, CSc. ve své knize "Lidé a voda". Knihu vydalo Vydavatelství České geologické služby. Čtené úryvky z této knihy si mohou počínaje tímto pátkem zájemci poslechnout v pořadu Meteor na ČRo Dvojce.
Hrkal.jpg
Parexel_ Job-Post_Header_2015-04-14.jpg
THE CLEAREST PATH TO CAREER FULFILLMENT STARTS WITH PAREXEL
PAREXEL offers an exciting opportunity for someone with genuine interest in Clinical Research and who is happy to support the Global Research Operations (GRO) Team in Prague as a Research Operations Assistant (ROA) / Trainee. Professional beginners and Fresh Graduates are welcome.
rsz_parexel_logo_cmyk_hirez_2_0_1.jpg
parexel-squarelogo-.png
Společnost ENVI-PUR, s.r.o. hledá do svého pracovního kolektivu nového pracovníka na pozici:
TECHNOLOG ČIŠTĚNÍ A ÚPRAVY VODY
envipur_logo_male.jpg
Společnost Optaglio, zabývající se výrobou cenin a vývojem bezpečnostních prvků hledá
TECHNICKÝ A PRODUKTOVÝ MANAŽER
optaglio - obr.png
Workshop "Jak dosáhnout cokoliv, ne všechno." / "Achieve anything, not everything."
Jste studentem nebo čerstvým absolventem PřF UK ohlížíte se, jak se uplatnit na trhu práce? Pak můžete navštívit workshop z cyklu "Připrav se na budoucnost". Workshop se koná 3.6. mezi 16 - 18 hod na Albertově 6 v posluchárně Z1. Kapacita je 20 míst.
dream job 2.jpg
MSD IT Global Innovation Center
As part of our team in Prague, you will be helping us grow our new IT Global Innovation Center focused on developing and applying advanced capabilities in information sciences, information security, mobility, social media and big data.
msd_logo_oříz.png
Velká výstava bezobratlých v Botanické zahradě
Máte rádi přírodu? Chcete na vlastní oči vidět tajemné tvory, které jste zatím potkávali jen na stránkách knížek a časopisů? Nebo si chcete „pohladit“ brouka roháče? Tak přesně pro vás je určena Velká výstava bezobratlých živočichů, která se bude konat v mezi 6. - 14. 6. 2015 v Botanické zahradě Přírodovědecké fakulty UK v Praze.
cicindela_oříz.jpg
Akademie věd ocenila prémií i několik absolventů PřF UK
Prémii Otty Wichterleho uděluje Akademie věd ČR vědcům do 35 let za špičkové výzkumné výsledky. Mezi 21 oceněmými, kteří 2.6. přebrali v Lannově vile z rukou předsedy AV ČR Jiřího Drahoše ocenění, byli i dva absolventi Přírodovědecké fakulty UK.
wichterle_oříz.jpg
Hledáme studenty ke spolupráci na projektu Prvního volnočasového EKOParku v Liberci
Téměř v centru Liberce roste přírodní EKOPark o rozloze 10.000m2 zaměřený na ekologii, sport a aktivní odpočinek. Základní myšlenkou projektu je otázka, jak dostat lidi z nákupních center, kde tráví většinou svého volného času do přírody i když trochu upravené a koncentrovat zde možnosti toho co příroda nabízí, edukativní a zábavnou formou.
ekopark.png
Ministerstvo životního prostředí ČR
Odbor posuzování vlivů na životní prostředí a integrované prevence, vyhlašuje výběrové řízení na pracovní pozici odborného referenta/referentky se zaměřením na posuzování vlivů záměrů na životní prostředí (zákon č. 100/2001 Sb.).
ministertvo životního prostředí_oříz.jpg
“Stipendium Jiřího Kroutila”, darované naším absolventem, bylo uděleno
Stipendium, pojmenované po absolventovi, pedagogovi a bývalém pracovníkovi katedry organické chemie Jiřím Kroutilovi, bylo vyplaceno z daru, který věnoval své mateřské fakultě její absolvent Michal Štorek. Tento chemik a blízký přítel tragicky zesnulého Jiřího Kroutila působí v současné době ve Spojených státech, a významnou finanční částkou podpořil cestovatelské plány dvou doktorských studentů chemické sekce.
foto_JK_oříz.jpg
Expedice Neuron vstoupila do druhého ročníku. Vloni zvítězila naše absolventka
Nadační fond Neuron vypsal vloni poprvé soutěž o dotaci ve výši 250 000 korun na vědeckou expedici. Cenu získala naše absolventka, hydrogeoložka Helena Vysoká, která díky ní dnes může zkoumat fenomenální Hranickou propast nedaleko Hranic na Moravě. Projekty, aspirující na ocenění Expedice Neuron, můžete letos podávat do 30. 9.
neuron.jpg
Patentová kancelář Patent Sky s.r.o. specializující se na patentovou ochranu v oblasti chemie hledá posilu pro svůj odborný tým.
Náplň: příprava podkladů vynálezů spočívající v odborném popisu, technické dokumentaci, experimentálních dat, atp.
PSky.png
Novinka stará 95 let: zrodila se Přírodovědecká fakulta UK
Dnes, 24. 6. 2015 je naší fakultě na chlup 95 let! Tento den vstoupil v platnost dekret vlády, který rozdělil tehdejší Filosofické fakulty pražské Karlo-Ferdinandovy univerzity na dvě: fakultu filosofickou a fakultu přírodovědeckou. První z nich měly nadále vyučovat obory filologické a historické, další dvě pak kromě ryze přírodovědeckých oborů ještě obory matematické. Součástí Přírodovědecké fakulty byly i obory farmaceutické.
logotyp fakulty rgb2.jpg
logo_oříz.png
Chtěli byste pracovat pro OSN? Přihlásit se můžete do 2., resp. do 17. srpna
V roce 2015 byla Česká republika znovu zařazena mezi země pořádající na svém území přijímací řízení pro své občany do programu UN Young Professionals Programme (YPP). Jedná se o program pro uchazeče o zaměstnání v OSN mladší 32 let, s vysokoškolským (alespoň bakalářským) vzděláním a se znalostí anglického nebo francouzského jazyka. Pozice jsou zvláště vhodné pro absolventy geografických oborů včetně demografie.
united-nations-flag-icon.jpg
Bio-Consult Laboratories, s.r.o.
Hledá do svého týmu absolventku/absolventa oborů molekulární biologie či biochemie.
Bioconsult_oříz.jpg

Akce dokumentů