Slavnostní prezentace překladu učebnice Skoog-West: Analytická chemie

Katedra analytické chemie ve spolupráci s Knihovnou chemie PřF UK a Centrem informačních služeb VŠCHT Praha si dovoluje srdečně pozvat na slavnostní prezentaci překladu světově proslulé učebnice analytické chemie Douglase A. Skooga, Donalda M. Westa a kol. Překlad je dílem týmu členů katedry analytické chemie PřF UK. Prezentace proběhne v Knihovně chemie PřF UK ve čtvrtek 21. listopadu 2019 ve 13:00. Zároveň bude zahájen prodej publikace (pro studenty za velmi zvýhodněnou cenu proti ISIC). Těšíme se na Vás!
Čas 21.11.2019
od 13:00 do 14:00
Přidat událost do kalendáře Google
vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

Učebnice Analytická chemie vznikla jako překlad světově používané učebnice Fundamentals of Analytical Chemistry, která si již od svého prvního vydání v roce 1963 získala trvalé celosvětové uznání. O její oblibě svědčí i to, že anglický originál vyšel již v devátém, několikrát aktualizovaném vydání, z něhož český překlad vychází.

Učebnice poskytuje na více jak 980 stranách soustavný přehled celé analytické chemie. Je rozdělena do šesti částí, počínaje základními principy a postupy, chemickými rovnováhami a vážkovou a odměrnou analýzou. Části věnované instrumentálním metodám jsou rozčleněny na elektrochemii (Část IV), spektrální analýzu (Část V) a separační metody (Část VI). Text je doplněn 368 obrázky a 112 tabulkami. Systematický výklad je v učebnici průběžně ilustrován 157 řešenými příklady, které detailně ukazují postup řešení výpočtů v analytické chemii. V každé kapitole jsou zařazeny Panely, které blíže rozvádějí některá specifická témata související se zaměřením dané kapitoly a ukazují nezastupitelnost analytické chemie v každodenním životě. Každá kapitola je ukončena řadou cvičení k samostatnému řešení (celkem obsahuje kniha 847 cvičení). V českém překladu knihy byla aktualizována řada údajů, doplněny novinky z vývoje analytické chemie a reflektována česká specifika i reálie.

Publikaci lze od 21. listopadu 2019 zakoupit v Knihovně chemie PřF UK, pro studenty fakulty za zvýhodněnou cenu (proti ISIC).

Publikováno: Pátek 15.11.2019 11:25