Přednáška Klubu Alumni UK: Evropská integrace a administrativa Donalda Trumpa

Evropská integrace a administrativa Donalda Trumpa: výhledy, příležitosti a rizika Nástup Donalda Trumpa do úřadu prezidenta Spojených států amerických byl některými Evropany očekáván s nadšením, jinými s hrůzou. Jaký dopad může mít politika nového amerického prezidenta na evropskou integraci? Je finálním hřebíčkem do rakve Unie zmítané nejrůznějšími krizemi, nebo naopak může vyvolat dlouho vzývanou reformu integračního procesu?
Čas 16.02.2017
od 17:30 do 19:00
Přidat událost do kalendáře Google
vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

Přednáška se bude zabývat rolí USA v procesu evropské integrace, uvede do kontextu dosavadní výroky Donalda Trumpa na adresu EU a nastíní možné scénáře dalšího vývoje Evropské unie a transatlantických vztahů. Přednáší Mgr. Tomáš Weiss, M.A., Ph.D. absolvent Fakulty sociálních věd Dr. Tomáš Weiss působí na Katedře západoevropských studií IMS, kterou od roku 2013 vede. Zabývá se zahraniční a bezpečnostní politikou Evropské unie a jejích členských států a transatlantickými vztahy.

Více informací a registrační formulář naleznete zde:

Publikováno: Úterý 07.02.2017 12:00