Naše fakulta na Veletrhu vědy 2022 právě teď v Letňanech

Až do soboty 4. června můžete navštívit i stanoviště naší fakulty na největší vědecké události v Česku - Veletrhu vědy 2022 v pražských Letňanech. Denně od 10.00 do 18.00 na vás čekají zajímavé expozice předních českých vědeckých institucí a pestrý program. Vstup je zdarma. Těšíme se na vás!

KDY:  1.- 4. června 2022 od 10.00 do 18.00
KDE:  Výstaviště PVA EXPO PRAHA, (Beranových 667, 199 00  Praha 9 Letňany, GPS: 50°7’41.662″N, 14°30’51.679″E) v halách č. 3 a 4.

Akci pořádá již od roku 2015 Akademie věd ČR. Zabývá se vědou ve všech jejích podobách a nabízí návštěvníkům to nejzajímavější ze světa přírodních, technických, humanitních i společenských oborů. Věda je zde představena prostřednictvím interaktivních exponátů, modelů, mobilních laboratoří a praktických dílen.

Na veletrhu samozřejmě nechybí ani naše fakulta.

V rámci našich expozic:

• představíme soubor interaktivních aktivit a her, díky nimž si můžete vyzkoušet práci geografa.
  • ​provedeme vás strhujícím příběhem života člověka od jeho úplného začátku a podstaty až po smrt.
  • dozvíte, jak se k některým z těchto nástrah staví dnešní moderní věda, případně jak se s nimi můžete sami vypořádat.
  • ​budete se moci podívat například na 3D obličejový skener, termokameru, bioimpedanční měření tělesného složení, extrahovanou DNA nebo probrat problematiku obezity či osteoporózy.
  • dozvíte se zajímavé informace o potížích, které trápily nejen historické populace, ale setkáváme se s nimi i v dnešní době.
  • molekulární bar
  • ochutnáte koktejly z našeho molekulárního baru
  • prohlédnete si horniny pod mkroskopem
  • vypravíte se do pravěku

Přijdťe nás navštívit, těšíme se na vás!

Publikováno: Čtvrtek 02.06.2022 12:30