E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníNadační fond Neuron vyhlašuje grant pro novou Expedici Neuron.

Nadační fond Neuron vyhlašuje grantovou výzvu na financování nové Expedice Neuron. Grant je otevřený vědcům bez ohledu na jejich obor, terénní výzkum může probíhat kdekoliv na světě. Kritériem získání grantu je kvalita projektu a jeho jedinečnost. Uzávěrka přihlášek je 31.1. 2022.

Online přihláška a další informace k Expedicím Neuron najdete zde

Uzávěrka přihlášek je 31. ledna 2022. 

Tři finalisty pozve Expediční rada NF Neuron na osobní prezentaci a v březnu 2022 oznámí vítězný projekt. Nadační fond Neuron následně s žadatelem o grant podepíše smlouvu, ve které se zavazuje zaplatit veškeré výdaje od letenek přes techniku po zpracování expediční nákladů.

Expedice Neuron navazují na slavnou éru cestovatelů Zikmunda a Hanzelky a za podpory mecenášů Nadačního fondu Neuron umožňují českým vědcům terénní výzkum po celém světě. Expedice Neuron zkoumaly ledovce v tropech, objevily bekasinu královskou a opice uakari, hledaly krokodýla konžského, mapovaly nejhlubší propast. Cílem je poznávání světa v celé jeho rozmanitosti a podpora české vědy v mezinárodním kontextu.

Nadační fond Neuron z darů mecenášů doposud podpořil devět expedic v celkové hodnotě 3,6 milionů Kč, další až 1 000 000 Kč čeká na další Expedici Neuron.

Expediční radu NF Neuron vede cestovatel a dokumentarista Petr Horký, jejími členy jsou archeolog Miroslav Bárta, polární ekoložka Alex Bernardová, dramaturg Prima ZOOM Pavel Němec, biolog Petr Pokorný, fotograf Václav Šilha a šéfredaktor National Geographic Tomáš Tureček.

O Nadačním fondu Neuron

Naším posláním je podporovat excelentní vědkyně a vědce v Česku, rozvíjet moderní mecenášství a propojovat svět vědy a byznysu. Věříme, že vědecké poznání je motorem úspěšné společnosti. Hlavní aktivitou jsou Ceny Neuron, ocenění za celoživotní přínos vědě, pro mladé nadějné vědce a za mimořádné propojení vědy a byznysu. Pravidelně pořádáme Neuron Club jako uzavřené setkávání špičkových vědců a byznysmenů nad aktuálními problémy. Financujeme Expedice Neuron a podporujeme tím práci českých vědců v zahraničí a na mezinárodních projektech. Podporujeme nadané studenty a jejich úsilí o další vědecké poznání. Více informací na nfneuron.cz.

Publikováno: Úterý 14.12.2021 13:10

Akce dokumentů