Mezinárodní ochranářsko-vědecká konference GBCC

Již 6. ročník mezinárodní ochranářsko-vědecké konference - Global Biodiversity Conservation Conference proběhne, ve spolupráci s českými ZOO a univerzitami ve dnech 10.-12.11.2021. Tématem letošního ročníku je Svět po roce 2020: Od krize k ochraně biodiverzity. Na konferenci jsou srdečně zváni studenti, odborníci a další zájemci o problematiku ochrany biodiverzity v praxi. Zájemci o prezentaci svého výzkumného či ochranářského tématu formou posteru mohou zasílat své abstrakty do 31.8.2021. Registrace probíhá do 15.10.2021.

6. ročník mezinárodní konference GBCC již tradičně propojí exaktní vědu s neziskovým aktivismem, byznysem i státní složkou. Naším cílem je zprostředkovat mezioborovou prezentaci, setkání i fundovanou diskuzi lidí z celého světa, a to ze všech koutů naší planety. Propojujeme významné akademické instituce z několika zemí s širokou sítí aktivistů působících v mnoha částech planety Země s cílem nejen o problémech mluvit, ale hledat jasná a funkční řešení. Současné poznatky a praktické příklady z projektů Vás provedou evropskou krajinou a tropickými oblastmi Latinské Ameriky, jihovýchodní Asie i Afriky.

Na konferenci jsou srdečně zváni diváci z řad studentů, odborníků a dalších zájemců o problematiku ochrany biodiverzity v praxi. Chybět nebudou praktické ukázky přímé ochrany biodiverzity po celém světě a nejrůznějších možností, jak se zapojit – ať v rovině akademické (možná témata bakalářských a magisterských prací), tak i praktické (příležitosti k dobrovolnictví a tipy pro přípravu na pobyt v terénu tropických oblastí).

Akce získala záštitu i České společnosti pro ekologii (ČSPE).

Zájemci o prezentování svého výzkumného nebo ochranářského tématu formou posteru mohou zasílat své abstrakty do 31. srpna.

Registrace posluchačů je možná až do 15. října.

Publikováno: Pátek 13.08.2021 13:30