Mezi laureáty ceny Wernera von Siemense byla i absolventka naší fakulty

Celkem 26 nejlepších mladých vědců, studentů a pedagogů převzalo ocenění ve 21. ročníku prestižní vědecké soutěže Cena Wernera von Siemense. Český Siemens v ní ocenil projekty z oblasti technických a přírodovědných oborů ve čtyřech kategoriích. Jednou z laureátek ocenění byla i naše absolventka Martina Doubková. Gratulujeme!

Vítězka kategorie nejlepší diplomová práce Mgr. Martina Doubková z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy a Fyziologického ústavu AV ČR se svou prací „Adheze, růst a diferenciace kostních buněk na materiálech vyvíjených pro kostní implantáty“ podílela na vylepšení povrchové úpravy materiálu používaného k výrobě kostních implantátů. Těžiště diplomové práce spočívalo ve sledování a objasnění chování kostních buněk při kontaktu s mechanicky opracovanou titanovou slitinou, na níž byla vytvořena oxidická vrstva.

O letošním ročníku Ceny Wernera von Siemense se více dozvíte ZDE

Publikováno: Neděle 03.03.2019 10:30