Mentoring - nová šance pro firmy i studenty

Máte zájem o kvalitní a motivovaného pomocníka ve vaší firmě? Jste student, který by rád vylepšil své schopnosti zkušeností z praxe, získal nové kontakty či alespoň atraktivní položku do životopisu? Pak neváhejte a přihlaste se do našeho mentoringového programu! Harmonogram i odkaz na přihlašovací formulář naleznete níže v textu.

Jaké jsou základní rysy mentoringu?

• Jde o relativně nový koncept v oblasti profesního i osobního rozvoje, který umožňuje nahlédnout přímo do prostředí firem či vědeckých pracovišť.
  • Student ("mentee", "učeň") je zapojován přímo reálných pracovních situací.
  • Rozsah spolupráce není fixně dán - vše záleží na konkrétní dohodě mezi mentorem a studentem.
  • Délku spolupráce a závazky z ní plynoucí jsou specifikovány smlouvou.
  • Obě strany se do procesu zapojují bez nároku na honorář.

Co obě strany získávají?

• Student: především nové zkušenosti z reálného pracovního života, vlastní ("hands on experience") v době, kdy je ještě dostatek času nasměrování budoucího kariérního směřování. Dalším významným ziskem pro něj mohou být nové kontakty a atraktivní položka v curriculum vitae.
  • Mentor: pomocníka při praktických úkolech, nový pohled na svou vlastní práci a v neposlední řadě uspokojení z možnosti předávat zkušenosti.

Harmonogram mentoringového programu PřF UK na roky 2014/2015:

září - prosinec 2014:  registrování nových mentorů

leden 2015: seznámení studentů i mentorů s nabídkou, mentoři si vybírají z nabídky vhodných kandidátů

únor 2015: pohovory mentorů s kandidáty

březen - srpen 2015: průběh spolupráce mentora se studentem

září 2015: evaluace spolupráce, zahájení nového ročníku

Více se dozvíte v příslušných sekcích našeho fakultního webu:

Informace pro mentory ZDE, registrační formulář naleznete ZDE.

Pro studenty jsou informace k nalezení ZDE, registrační formulář ZDE

Publikováno: Neděle 21.09.2014 12:00