Kroužky pro nejmenší přírodovědce

Školka Rybička, která se nachází v areálu naší fakulty na samotném okraji Botanické zahrady, pořádá přírodovědné kroužky pro děti od 4 do 9 let. Jsou určeny dětem, které se zajímají o zvířátka i rostliny, chtějí vědět, jak funguje svět kolem nich, a rády si vše vyzkouší.

Nejmladším zájemcům o přírodu nabízí univerzitní přírodovědná školka Rybička kroužek Malí chovatelé a badatelé. Koná se každý čtvrtek od 14:15 do 15:15 hodin a chodit do něj mohou děti ve věku 4–6 let.

Mladším školákům (6–9 let) je pak určen kroužek Mladí přírodovědci, který se bude konat každý čtvrtek od 15:30 do 17:00 hodin.

Tyto dva kroužky zaujmou hlavně nadšené, zvídavé badatele. Budeme společně objevovat tajemný svět zvířat a rostlin. Pomocí zábavných experimentů a her zjistíme, jak věci v přírodě fungují. Prozkoumáme skrytá zákoutí botanické zahrady.

Děti se dozvědí, jak zvířátka i rostliny žijí a co ke svému životu potřebují. Vyzkouší si, jaké je to být netopýrem nebo jak se plete pavoučí síť.

Předškoláci se skamarádí například s morčátky či agamou – a ani strašilka je nevystraší.  Starší děti zase zjistí, jak se co nejlépe postarat o svého zvířecího kamaráda.

Budeme pozorovat živočichy skryté v listí, čvachtající se v rybníčcích nebo zavrtané v hlíně. Objevíme, co spolu mají mravenci a mšice, jak vodoměrka běhá po vodě, proč mořská želva pláče a spoustu dalších zajímavostí.

Kroužky vede zkušená a mezi dětmi oblíbená lektorka Mgr. Marta Mecnerová, absolventka Přírodovědecké fakulty UK. Má několik let zkušeností s vedením kroužků „Věda nás baví“ ve školní družině a ve školce Rybička působí už třetím rokem.

Oba kroužky začínají 6. října 2016. Probíhat budou v budově školky na adrese Benátská 4, Praha 2.

Přihlásit své děti můžete už teď. Bližší informace a přihlášky najdete na www.skolkarybicka.cz, případně vám rádi poradíme na telefonu 734 179 878. První ukázková hodina je zdarma – vás i vaše potomky tedy srdečně zveme k návštěvě.

Rybička pořádá také keramické a výtvarné dílny a kroužky angličtiny. Podrobnosti o všech kroužcích jsou uvedeny na webu školky.

Publikováno: Středa 21.09.2016 10:45