Hledáme studenty ke spolupráci na projektu Prvního volnočasového EKOParku v Liberci

Téměř v centru Liberce roste přírodní EKOPark o rozloze 10.000m2 zaměřený na ekologii, sport a aktivní odpočinek. Základní myšlenkou projektu je otázka, jak dostat lidi z nákupních center, kde tráví většinou svého volného času do přírody i když trochu upravené a koncentrovat zde možnosti toho co příroda nabízí, edukativní a zábavnou formou.

Vyzýváme studenty ke spolupráci na projektu:

Jak byste prostřednictvím své specializace EKOPark rozvíjeli a tvořili Vy ?

2.   Jaký by jste zvolili koncept ?

3.    jak by jste řešili PR propagaci a šíření myšlenky mezi masy ?

Oceníme každou radu, názor, námět a inspiraci.

Myšlenka projektu by se mohla stát tématem absolventských, bakalářských, diplomových, ročníkových, či seminárních prací.

Kdo stojí za tímto unikátním soukromým projektem?

Duchovním otcem myšlenky je pan Stanislav Šťastný z Liberce, pro kterého je EKOPark splněným klukovským snem.

Pan Šťastný je jednatelem firmy SunGarden.cz s.r.o. zabývající se již 16 let zahradní architekturou a krajinotvorbou.

EKOPark je budouván z čistě soukromých zdrojů majitele a není podpořen žádnou dotací.

Volný čas není nuda

Ekopark by svým návštěvníkům měl nabídnout sportovní a relaxační prvky určený pro ekopobyt v přírodě. „U nás v Ekoparku si najde každý své místo. Máme v plánu piknikové paloučky, zóny pro grilování a aktivní relaxaci“ . Mimo zmiňované plány, bychom měli v parku nalézt i místa pro pozorování a naslouchání zvuků přírody, naučené přírodovědné stezky pro děti. „Chceme dětem ukázat, jak vypadá hmyzí život, proto pro ně připravujeme interaktivní hmyzí hotely a čmelíny“.

Pro sportovní účely budou v parku k dispozici crossfitové aktivity jako např. venkovní posilovna pro procvičení celého těla, malý lanový překážkový park pro děti ve výšce 0,5m. Ekopark nabídne možnost pořádat přednášky, workshopy, letní promítání, víkendové akce, příměstské tábory, volnočasové aktivity, tvůrčí, výtvarné, sportovní a vzdělávací kurzy v přírodě.

Vzrušení v korunách stromů.

Pro podporu finanční nezávislosti všech ekologických projektů, bude v parku realizován ojedinělí projekt „Treehouses“, který až na pár malých výjimek, nemá v České republice obdoby.

Treehouses neboli domečky na stromě jsou vyhlídkovou rozhlednou určenou pro pozorování života v parku, pro dobrodruhy i s možností přespaní ve volné přírodě.

Domeček je naprosto ekologický a chrání přírodu. Domečky nijak nezasahují do stromů a jsou konstruovány tak, aby jim neškodily a stromy mohly pokračovat ve svém růstu. Jedním z cílů tohoto projektu je ukázat laické veřejnosti, jak funguje ekosystém v lese a dostat je z nákupních center do přírody, do korun stromů, do míst, kam by se jinak nedostali.

Domek je navržen tak, že nepotřebuje žádnou elektrickou nebo vodovodní přípojku. Sociální zařízení (je-li součástí) je zcela ekologické. Toalety jsou suché a zásypovým materiálem jsou piliny.

,,Z části výtěžku EKOParku budeme podporovat souběžně vznikající vlastní charitativní projekt Světlo pro život, který finančně podpoří jak regionální, tak celostátní nadační fondy, neziskové a charitativní organizace z oblasti životního prostředí, ekologie, zdravotnictví a kultury“.

Kontakt:

Stanislav Šťastný, jednatel firmy SunGarden.cz, sungarden@seznam.cz+420 603 454 239

Publikováno: Středa 03.06.2015 13:50