Festival absolventů a Zlatá promoce

Historické prostory pražského Karolina budou v sobotu 21.dubna hostit další ročník Dne celoživotního vzdělávání a Festivalu absolventů. Členy Alumni klubu, kteří promovali v roce 1968, čeká ve Velké aule Karolina Zlatá promoce, a to ve 13.00 hod.
Čas 21.04.2018
od 10:00 do 16:00
Přidat událost do kalendáře Google
vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

Obě akce jsou koncipovány jako setkání pro všechny od 3 do 99 let. V rámci festivalu budou představeny fakultní a celouniverzitní aktivity pro absolventy a v Císařském sále se bude konat beseda s významnými absolventy UK.

Návštěvníci se budou moci seznámit se širokou nabídkou celoživotního vzdělávání, kterou představí všech 17 fakult UK. Konkrétně jde o studijní programy pro středoškolskou mládež, o Juniorskou univerzitu, a semináře Univerzity třetího věku. Na příchozí čeká řada zajímavých přednášek, letos z dílny kolegů z Přírodovědecké fakulty, kteří budou hovořit například o příbuzenských vztazích v přírodě či o tom, jak se na svět dívají geografové.

Připraven je rovněž bohatý doprovodný program. Návštěvníci si budou moci vyzkoušet první pomoc, ochutnat dobroty z molekulárního baru, děti si budou moci zahrát bojovou hru. Pro všechny jsou pak připraveny prohlídky historických budov Karolina, v dopoledních hodinách proběhne řada přednášek pro středoškoláky či simulované soudní jednání. Program obohatí Městská knihovna hlavního města Prahy.

ZLATÁ PROMOCE  představuje slavnostní obřad k výročí padesáti let od promoce. V letošním roce se akce uskuteční již potřetí a určena je pro absolventy všech fakult, kteří promovali v roce 1968. Obřad je přístupný veřejnosti a uskuteční se ve Velké aule Karolina. ZLATÁ PROMOCE ABSOLVENTŮ PŘÍRODOVĚDECKÉ FAKULTY PROBĚHNE VE 13.00.

PODROBNÝ PROGRAM ZDE

Publikováno: Neděle 25.03.2018 13:50