Diskuzní konference: „Rok s covid-19. A jak dál?“

Srdečně zveme všechny zájemce na celodenní on-line diskuzní konferenci „Rok s covid-19. A jak dál?“, kterou Univerzita Karlova pořádá ve středu 24. března 2021. Jejím cílem je za účasti špičkových vědců, zástupců akademické oblasti, vlády, státní správy i osobností veřejného života debatovat nejen o tom, jak pandemie koronaviru proměnila život v Česku, ale především hledat odpovědi na otázku, jak kritickou situaci dál řešit.

Kdy: středa 24. března 2021

V kolik: 9.00 – 16.00

Kde:      Facebooková událost Rok s covid-19. A jak dál?

YouTube Univerzity Karlovy

TEMATICKÉ OBLASTI A HLAVNÍ ŘEČNÍCI

·       VZDĚLÁVÁNÍ - garantka prof. PaedDr. Radka Wildová, CSc., prorektorka UK pro koncepci a kvalitu vzdělávací činnosti (9.10-10.20)

·       VĚDA - garant prof. RNDr. Jan Konvalinka, CSc., biochemik, prorektor UK pro vědeckou činnost (10.35-11.40)

·       EKONOMIKA - garant prof. PhDr. Ladislav Krištoufek, Ph.D., Institut ekonomických studií FSV UK (12.00-13.05)

·       ZDRAVÍ - garant doc. MUDr. Martin Balík, Ph.D., vedoucí lékař intenzivní péče VFN, Klinika anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny 1. LF UK a VFN (13.20-14.25)

·       SPOLEČNOST - garant doc. PhDr. Dino Numerato, Ph.D., Katedra sociologie FSV UK (14.40-15.45)

Na konferenci k jednotlivým tématům dále vystoupí například ministr zdravotnictví doc. MUDr. Jan Blatný, Ph.D., ministr školství Ing. Robert Plaga, Ph. D., náměstkyně pro léčebně-preventivní péči a primářka Kliniky infekčních, parazitárních a tropických nemocí Fakultní nemocnice Bulovka MUDr. Hana Roháčová, Ph.D, prezident České bankovní asociace a generální ředitel České spořitelny Ing. Tomáš Salomon či například Jakub Malý, ředitel Ipsos v České republice.

Hlavním partnerem konference je Česká spořitelna, mediálními partnery jsou Česká televize, Český rozhlas, Česká tisková kancelář a Deník, akce se koná s podporou projektu Medici PRO Očkování.

Odborným partnerem akce je výzkumná společnost Ipsos, která připravuje exkluzivní výzkum na téma, jak se naše společnost za uplynulý rok koronavirové pandemie proměnila. Jeho výsledky budou prezentovány v průběhu konference.

Více informací o konferenci najdete na: www.ceskoajadal.cz

Publikováno: Úterý 23.03.2021 13:15