Den celoživotního vzdělávání a Festival absolventů

I v letos budou historické prostory pražského Karolina hostit další ročník Dne celoživotního vzdělávání a Festivalu absolventů. Absolventy PřF UK, kteří promovali v roce 1969, čeká ve Velké aule Karolina Zlatá promoce, a to v 15:30
Čas 13.04.2019
od 10:00 do 16:00
Přidat událost do kalendáře Google
vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

KDY: 13. dubna od 10.00 do 16:00
KDE: Karolinum, Ovocný trh 3, Praha 1

Univerzita Karlova otevírá již pošesté historickou budovu Karolina a zve širokou veřejnost na Den celoživotního vzdělávání a Festival absolventů. Návštěvníci se budou moci seznámit s nabídkou celoživotního vzdělávání, kterou představí všech 17 fakult UK, konkrétně se zájmovými a profesními vzdělávacími programy, včetně seminářů Univerzity třetího věku. Čeká Vás řada zajímavých přednášek a beseda se spisovatelkou Kateřinou Tučkovou a moderátorem Danielem Stachem.

Připraven je zajímavý doprovodný program pro děti i dospělé: hlavolamy, origami, žonglování nebo ochutnávka zmrzliny. Zcela vás strhne karetní hra To letí století. A již jste někdy stáli před kamerou a četli krátkou zprávu? To je zatím ochutnávka programu, který připravujeme.

HLAVNÍ PROGRAM

Stánky fakult a dalších součástí UK
Místo konání:
Křížová chodba a přilehlé prostory Karolina

ZLATÁ PROMOCE

Zlatá promoce je slavnostní ceremoniál, kterým si absolventi z roku 1969 připomenou 50 let od svého absolutoria na Univerzitě Karlově.
Pro PřF UK se koná v 15:30.

DOPROVODNÝ PROGRAM

Přírodovědecká fakulta

Molekulární kuchyně

Taky vám dospělí říkali, že hrát si s jídlem se nesluší? V molekulárním baru vedeném Přírodovědci.cz z Přírodovědecké fakulty vám rádi dokážeme pravý opak.

Chemikova zahrádka

Chemici z Přírodovědecké fakulty si pro děti i dospělé připravili zábavný workshop, kde si můžete připravit tzv. chemikovu zahrádku, tedy nechat vyrůst barevnou zahrádku z různých chemikálií a tu si pak odnést domů jako suvenýr.

Pohled na svět očima geografů

Vybrané ukázky, jak geografové a demografové vnímají svět. Netradiční pohled na známá místa, populace nebo mapy. Přijďte si vyzkoušet vlastní znalosti a dozvědět se více o geografii na PřF UK.

PŘEDNÁŠKY A BESEDY S ABSOLVENTY UK

Císařský sál

10:00 –10:10

Zahájení

prof. MUDr. Milena Králíčková, Ph.D., prorektorka UK pro studijní záležitosti

Přednáška 35 let od první transplantace srdce v bývalém Československu

doc. MUDr. Ondrej Szárszoi, Ph.D., zástupce přednosty Kliniky kardiovaskulární chirurgie IKEM

Přednáška Morální problémy autonomních vozidel

Mgr. Robin Kopecký, Přírodovědecká fakulta UK, Centrum Karla Čapka pro studium hodnot ve vědě a technice

Koncert Komorního ženského sboru Pedagogické fakulty UK

uvede prof. PaeDr. Radka Wildová, CSc., prorektorka UK pro koncepci a kvalitu vzdělávací činnosti

13:40 – 15:00

Beseda s Mgr. Kateřinou Tučkovou, Ph.D., spisovatelkou a kurátorkou a Ing. Bc. Danielem Stachem, novinářem a moderátorem

moderuje: Mgr. Václav Hájek, tiskový mluvčí UK

Přednáška 600 let od úmrtí Václava IV.

prof. PhDr. Ing. Jan Royt, Ph. D., prorektor UK pro vědeckou a ediční činnost, historik a vysokoškolský pedagog

DALŠÍ INFORMACE ZDE

Publikováno: Pátek 15.03.2019 16:20