Advent na Univerzitě Karlově

28. listopadu 2016 se Univerzita Karlova otevře všem svým studentům, absolventům, zájemcům o studium i přátelům při společné oslavě adventu.
Čas 28.11.2016
od 14:00 do 18:00
Přidat událost do kalendáře Google
vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

Na co se můžete těšit?

V čase od 14.00 do 18.00 budete moci ve venkovních prostorách Karolina potkat zástupce fakult, studentských i absolventských spolků a při kávě či svařeném vínu si užít další program. Ten nabídne i koncerty, workshopy pro děti i dospělé, soutěže, prohlídky historických prostor, prohlídky expozice univerzitního muzea a přednášky s vánoční tematikou. Oslava adventu bude završena koncertem ve Velké aule Karolina od 19.00. Ve Studentském klubu Celetná na vás pak čeká program v režii Studentské unie až do pozdních hodin.

Jarmark

Jarmark Vám nabízí stánky fakult, které Vám představí aktivity studentských i absolventských spolků a fakulty jako takové, a to vše v příjemném adventním duchu. Dejte si s přáteli dobrou kávu, či svařené víno a užijte si příjemné odpoledne na čerstvém vzduchu v prostředí nejstarší české univerzity.

Čas a místo konání: 14.00–18.00, u kaštanu

Vánoční přednášky

„Vlk bude pobývat s beránkem“: Biblické adventní vize stále otevřené

doc. ThLic. Mgr. Jaroslav Brož, Th.D., Katolická teologická fakulta, proděkan pro studium

14.0014.45 Císařský sál

Adventní období je tradičně spojováno s biblickými slovy, kterým v něm přisoudila pevné místo křesťanská bohoslužba. K nim patří verše jednoho z největších básníků Hebrejské bible, proroka Izajáše. A jelikož byly vysloveny a zapsány v dobách dramatických epochálních proměn jako světlo svítící do budoucnosti, byla generacemi čtena jako proroctví o mesiášském zachránci. V tom smyslu jim i dnes můžeme v kontextu slavení Vánoc naslouchat jako poselství o všem podstatném, po čem touží každé lidské srdce.

Fotokoutek

Vyfoťte se s přáteli či s rodinou a vytvořte si originální vánoční přáníčko

Čas a místo konání: od 14.00 do 18.00 u kaštanu

Dětský program

Od 14.00 do 18.00

Komentované prohlídky historických prostor

Začátky v 15.00 a v 16.00

Expozice Univerzity Karlovy

Podrobnosti budou doplněny.

Praktické informace pro návštěvníky

Upomínkové předměty s motivem Univerzity Karlovy můžete zakoupit ve stánku na jarmarku, případně v nedaleké prodejně UK Point, Celetná 14.

Občerstvit se můžete na stáncích Kolejí a menz, v bufetu v Karolinu, v kavárně U Rotlevů nebo ve Studentském klubu Celetná

Šatnu naleznete v přízemí Karolina před koncertem.

Toalety jsou hned proti bufetu v Karolinu, nebo u Muzea Univerzity Karlovy po celou dobu trvání akce.

Publikováno: Čtvrtek 27.10.2016 16:20