13. Pražská muzejní noc proběhne i na naší fakultě

Noc ze soboty 11.6. na neděli 12.6. mezi 19. - 01. hodinou bude v české metropoli patřit muzeím. Již tradičně nebude stát stranou ani naše fakulta, která se má rozhodně čím pochlubit. Kromě fakultních muzeí a sbírek čeká na návštěvníky bohatý doprovodný program.
Čas 11.06.2016   19:00
12.06.2016   01:00
Přidat událost do kalendáře Google
vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

Na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy můžete navštívit:

• Chlupáčovo muzeum historie Země

Paleontologická expozice vás provede evolucí od úsvitu života až po čtvrtohory. Zlatým hřebem je kostra masožravého dinosaura carnotaura.

• Mapovou sbírku

Unikátní kolekce historicky cenných map, atlasů, glóbů, grafik a dalších geografických dokumentů. Každou celou hodinu komentované prohlídky v dobových kostýmech!

• Geografickou knihovnu

Přijďte si vyzkoušet práci s digitalizovanými starými mapami nebo si prohlédnout výstavu Dlouhodobé změny krajiny Česka.

• Mineralogické muzeum

Rozsáhlá sbírka srovnatelná s mineralogickou expozicí Národního muzea. Projděte se světem nerostů od antimonitu po zlato.

• Botanickou zahradu

Milovníky rostlin zveme nejen do tropického a subtropického skleníku, ale i na výstavy sukulentů a masožravek.

Doprovodné akce:

• Příběh kapky – Jaroslav Heyrovský a jeho životní příběh (Albertov 6, Praha 2, 1. patro)

Putovní výstava vytvořená k 50. výročí udělení Nobelovy ceny za chemii Jaroslavu Heyrovskému. Na fotografiích, filmech a mnoha exponátech představuje život tohoto významného českého vědce, vynálezce polarografie.

Komentované prohlídky každou půlhodinu od 19:00.

• Muzeum pod mikroskopem ve 3D (Albertov 6, Praha 2)

Přijďte prozkoumat drobné zázraky přírody a techniky. Krása některých obyčejných věcí totiž vynikne až pod mikroskopem. Máme pro každého něco – květy, hmyz, barevné minerály, fosilie i el. součástky.

čas: 19:00 - 01:00

• Hledáme na mapě se čtyřmi světadíly (Albertov 6, Praha 2, 2. patro)

Asistované georeferencování map v doprovodu 4 světadílů: Asie, Afrika, Amerika, Austrálie, pro malé i velké. Přijďte si vyzkoušet práci se starou digitalizovanou mapou. K dispozici jsou pc i lektoři.

čas: 19:00 - 00:00

organizátor: Geografická knihovna

• Pravda a fikce kinematografie (Albertov 6, Praha 2, Velká geologická posluchárna, 1. mezipatro)

Potkáme mimozemské civilizace? Budeme se teleportovat? Oživíme dinosaury? Ve filmech to funguje, ale co ve skutečnosti? Nad tím se zamyslíte na netradiční přednášce.

Od 20:00.

• Od mumií k celebritám: Z dějin tetování (U Nemocnice 3, Praha 2, Velká posluchárna anatomického ústavu 1. lékařské fakulty UK)

Proč se člověk začal tetovat? Jak se lišily techniky dávných a mimoevropských kultur od „kérování“ elektrickým strojkem? Cílem přednášky je ukázat pestrost fenoménu tatuáže.

Od 17:00. Omezená kapacita, je nutno se registrovat na tomto odkazu nebo na e-mailu zuzana.burianova@lf1.cuni.cz.

• Čichám, čicháš, čicháme (Albertov 6, Praha 2)

Jak bystrý máte čich? Přijďte to zjistit k našemu stánku, kde si budete moci vyzkoušet, jak se čich testuje, a přesvědčit se, že se bez něj neobejdeme.

19:00–23:00.

• Molekulární bar (Albertov 6, Praha 2, přízemí)

Taky vám v dětství říkali, že hrát si s jídlem se nesluší? V molekulárním baru vedeném Přírodovědci.cz vám rádi dokážeme pravý opak.

19:00–1:00.

Více se o celé akci dozvíte na stránkýách Pražské muzejní noci

Publikováno: Pondělí 06.06.2016 15:55