E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníAktuality


20th International Students Conference ‘Modern Analytical Chemistry’ 2024

We are pleased to cordially invite Ph.D. students of analytical chemistry (and, of course, also those undergraduate students of analytical chemistry who are interested in) to the traditional meeting, to the 20th International Students Conference ‘Modern Analytical Chemistry.’ The conference is organized by our department and will be held on September 19 – 20, 2024. The deadline for registration is June 30, 2024.

Publikováno 8.2.2024

3rd Chemistry Europe Early Career Researchers Meeting

Ve dnech 18. a 19. dubna 2024 proběhlo „3rd Chemistry Europe Early Career Researchers Meeting“ v centrále Wiley-VCH ve Weinheimu v Německu. Zúčastnila se ho i členka Katedry analytické chemie, RNDr. Simona Baluchová, Ph.D., která získala nominaci na toto setkání od České společnosti chemické. Cílem setkání bylo propojit novou generaci mladých chemiků z různých evropských zemí s editory časopisů Chemistry Europe a magazínu ChemistryViews. Společně diskutovali o budoucnosti publikování a vědecké komunikaci, přechodu na open access, využití nástrojů umělé inteligence a možnostech propagace vlastního výzkumu.

Publikováno 9.7.2024

Prestižní Primus míří na Katedru analytické chemie

S radostí oznamujeme, že členka Katedry analytické chemie, RNDr. Simona Baluchová, Ph.D., uspěla se svým projektem „3D tisk pro vývoj inovativních elektrochemických platforem zajišťujících detekci a degradaci organických polutantů“ v 9. kole soutěže Primus, který byl doporučen k financování. Soutěž Primus vyhlašuje Univerzita Karlova a je určena pro mladé perspektivní vědce a vědkyně k podpoře zakládání a rozvoji nových vědeckých skupin a laboratoří. Blahopřejeme, děkujeme za skvělou reprezentaci katedry a přejeme hodně vědeckých úspěchů.

Publikováno 9.7.2024

Naše fakulta hostí přednášku nobelisty prof. J. M. Lehna

Datum konání 26.6.2024

Srdečně vás zveme na přednášku nositele Nobelovy ceny za chemii za rok 1987 a čestného doktorátu UK prof. Jean-Marie Lehna z University Strasbourg "From Supramolecular Chemistry Towards Adaptive Chemistry", která se koná ve středu 26. června 2024 v 10:30 ve Velké geologické posluchárně na Albertově. Prof. J. M. Lehn se zúčastní rovněž setkání tří nobelistů pod názvem Sound of Science ve Stavovském divadle v pátek 28. června 2024. Bližší informace najdete v této aktualitě.

Publikováno 18.6.2024

Akce dokumentů