Chemik Baszczyňski získal první start-up grant Nadace Experientia

Zpravodajství ČTK | 30.10.2018 | 14:10

Organický chemik Ondřej Baszczyňski získal startovací grant Nadace Experientia, která podporuje mladé vědce z oboru organické, bioorganické a medicinální chemie. Dosud udělovala granty vědcům na zahraničních stážích, tzv. start-up grant dala poprvé. Baszczyňski založí na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy (PřF UK) výzkumnou skupinu, jež bude podporována dvěma miliony korun ročně po dobu tří let. Zhruba dvě třetiny poskytne právě Nadace Experientia, třetinu fakulta. Nadace to uvedla v dnešní tiskové zprávě.
"Start-up grant považuji za jedinečnou šanci, jak zahájit vlastní výzkum. Z počátku jsem ani nemohl uvěřit, že to vyšlo právě mně. Už teď vidím, že mě čeká spousta nových dobrodružství. S PřF UK nyní spolupracujeme na postupném vybavování laboratoře," uvedl Baszczyňski. Výzkumnou skupinu na fakultě založí 1. ledna příštího roku.

(...)

Publikováno: Pondělí 10.12.2018 16:30