E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníKopírování, tisk, skenování

V knihovně chemie je možné kopírovat, tisknout i skenovat. Svoje vytištěné materiály si můžete hned na místě svázat kroužkovou vazbou. V případě jakýchkoli problémů požádejte o pomoc službu ve výpůjčním protokolu.

 

Kopírování

Tisk

Skenování

Kroužková vazba

MyQ – bezhotovostní platba


Kopírování

Knihovna má k dispozici dvě samoobslužné  kopírky.

Kopírka Minolta

Kopírka Minolta je novější a umožňuje barevné kopírování do formátů A4 i A3.

Kopírka Ricoh

Je černobílá, umožňuje kopírovat pouze do velikosti A4.


Tisk

Tisknout v knihovně chemie lze na kopírce Ricoh i Minolta. Ricoh umožňuje černobíly tisk ve formátu A4, jednostranný i oboustranný; Minolta umožňuje barevný i černobílý tisk ve formátech A4 a A3, jednostranný i oboustranný. Soubory k tisku můžete posílat z počítačů ve studovně.

Ve výjimečných případech lze požádat o vytisknutí souboru i u výpůjčního protokolu, cena je dle veníku na recepci.

Další možnosti tisku na fakultě


Skenování

Skenování  je  možné na obou kopírkách. Skenování je bezplatné, pouze je nutné mít nabitý kredit na kartě ISIC v minimální výši 2 Kč.


Kroužková vazba

Všechny vytištěné či okopírované dokumenty si můžete svázat pomocí kroužkové vazby. Samozřejmě si můžete svázat nejen u nás získané materiály, ale jakékoli dokumenty.

Služba je zdarma (a služba vám ochotně pomůže a ukáže, jak s vazačkou pracovat), pouze si musíte zaplatit materiál - viz ceník.


MyQ

MyQ je název řešení, pod kterým se skrývá software a hardware, umožňující samoobslužný tisk/kopírování a automatické účtování těchto služeb.Systém umožňující bezhotovostní výdej stravy v menzách nemá s dále popisovaným systémem MyQ nic společného (kromě průkazů). Jde o dva různé, na sobě nezávislé systémy, s odlišnými dobíjecími místy i způsobem využití kreditu.

Podrobnosti  lze najít na samostatných stránkách MyQ na Přírodovědecké fakultě.

                                                                   

 

 

 

 

 

Akce dokumentů