E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníE-prezenčka

E-prezenčka je projekt financovaný z ExternĂ­ odkaz Fondu rozvoje vysokých škol. Zúčastněné knihovny UK (viz níže) zdigitalizovaly nejžádanější a špatně dostupné knihy ze svých fondů a ty zpřístupnily v souladu s Autorským zákonem na zabezpečených terminálech v knihovnách. Vzhledem k ochraně autorských práv není možné dokumenty zpřístupnit vzdáleně ani jakkoliv šířit v elektronické podobě. Z knih je možné pořídit pouze tištěnou kopii na vybraných tiskárnách v prostorách knihoven. Výhodou je, že zúčastněné knihovny UK mohou sdílet všechny naskenované dokumenty ze svých fondů.

 

Seznam naskenovaných knih najdete v ExternĂ­ odkaz Centrálním katalogu (všechny dokumenty, které mají u kolonce Exempláře uvedeno E-prezenčka) nebo v ExternĂ­ odkaz Digitálním univerzitním repozitáři (vše z digitální sbírky E-prezenčka). Pokud se chcete dostat k digitalizované verzi dokumentu, který je ve sbírce E-prezenčka, musíte jít v knihovně, která se účastní projektu, k počítači, na kterém je nainstalován terminál E-prezenčky.

 

 

 
     
 

Ikona terminálu e-prezenčky

 

Po kliknutí na ikonu terminálu je nutné zadat přihlašovací údaje, které se dozvíte v knihovně, a následně se dostanete do Digitálního univerzitního repozitáře, kde si ve vyhledávání najdete knihu, o kterou máte zájem. Po kliknutí na ikonu s názvem PDF se dostanete do elektronické verze dokumentu. Z důvodu ochrany autorských práv nelze práci ani její část stáhnout ani odeslat e-mailem. Možný je pouze tisk na vybraných tiskárnách, bližší informace zjistíte v konkrétní knihovně.


Knihovny, které se účastní projektu:

ExternĂ­ odkaz Knihovna společenských věd T.G.Masaryka v Jinonicích, ExternĂ­ odkaz Knihovna Fakulty sociálních věd, ExternĂ­ odkaz Knihovna Evangelické teologické fakulty, ExternĂ­ odkaz Knihovna Filozofické fakulty, ExternĂ­ odkaz Knihovna Matematicko-fyzikální fakulty, ExternĂ­ odkaz Ústav vědeckých informací 1. lékařské fakulty a VFN, ExternĂ­ odkaz Ústav vědeckých informací 2. lékařské fakultyExternĂ­ odkaz Ústřední tělovýchovná knihovna ,ExternĂ­ odkaz  Knihovna Pedagogické fakulty, ExternĂ­ odkaz Knihovna Husitské teologické fakulty,  Knihovny Přírodovědecké fakulty

Akce dokumentů