Složka pro aktuality, upozornění a události
spusteni-noveho-portalu_image
projekt-cities_image
skoleni-scifinder_image
pozvanka-na-seminar-pro-waldorfske-ucitele_image
blahoprejeme_image
kvalitni-velkoformatovy-tisk_image
logo_rok_chemie.png
chemický jarmark v Liberci
"světlušky"
transmutace
distler0m.jpg
Pokyny a doporučení k sepisování závěrečné práce na Katedře učitelství a didaktiky chemie
Cena prof. Příhody již druhý rok po sobě na katedře učitelství a didaktiky chemie
Blahopřejeme Karolíně Sezemské ke získání ceny Cena prof. PhDr. Václava Příhody. Studentka doktorského studia na Katedře učitelství a didaktiky chemie, Mgr. Karolína Sezemská, převzala z rukou rektora Univerzity Karlovy cenu udělovanou nejlepším absolventům učitelského studia za svoji diplomovou práci a učitelské aktivity.
11. Mezinárodní seminář studentů doktorského studia oboru Didaktika chemie
sborník z 11. mezinárodního semináře doktorandů 16.-17.11.2015
11. Mezinárodní seminář studentů doktorského studia oboru Didaktika chemie.pdf
SZZk_NMgr_harmonogram_jarní_2016.pdf
SZZk_Bc_harmonogram_jarní_2016.pdf
Studentka naší katedry získala cenu ve Studentské soutěži nakladatelství Academia
Mgr. Karolína Sezemská, studentka Katedry učitelství a didaktiky chemie, získala cenu ve studentské soutěži nakladatelství Academia za rok 2015 v kategorii Vědy o živé přírodě a chemické vědy za diplomovou práci „Názvosloví organické chemie“ (školitelka RNDr. Simona Hybelbauerová, Ph.D.). Vytvořená brožura věnující se problematice názvoslovných pravidel pro pojmenování organických sloučenin doplněná o příklady k procvičování bude nakladatelstvím Academia vydána.
tabory.png
letak1_A4s.pdf
Tábory PřF UK na Běstvině táhnou. Informoval o nich i univerzitní portál iForum
Jak se pozná, že se dětem letní tábor líbil? Jezdí na něj opakovaně… Tábor, který už pátým rokem připravují zaměstnanci a studenti Přírodovědecké fakulty UK, tento parametr splňuje. Více než polovina účastníků se na letní přírodovědné bádání v Běstvině přihlásila minimálně podruhé. O našich táborech informoval univerzitní internetový portál iForum.
2017-5-15_Ausschreibung_Bi-Ch.pdf
Nově jsme akreditovali další tři kurzy DVPP
Katedra učitelství a didaktiky chemie v současné době nabízí devět akreditovaných kurzů dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků.
Nový znak fakulty
Fakulta vstupuje do nového akademického roku s novým znakem, který vznikl na základě diskuse a hlasování celofakultní veřejnosti. Nový znak fakulty v podobě stromu a knihy tak nově zdobí záhlaví webu fakulty, zároveň je připravený pro široké užívání fakultní veřejností.
DIDSCI+ 2018
Mezinárodní konference didaktiky přírodních věd
didsci+2.jpg
didsci+1.jpg
Mezinárodní konference didaktik přírodních věd DidSci+ 2018
Organizace konference, která proběhla ve dnech 25.-27.6.2018 v Praze, se ujali pracovníci didaktik všech oborů na PřF UK a záštitu nad ní převzal děkan fakulty prof. Jiří Zima.
Nové termíny DVPP
Všechny kurzy mají platnou akreditaci MŠMT. Kurzy odpovídají požadavkům šablon.
IMG_20181030_163509.jpg
4. ročník Cesty do hlubin studia chemie proběhl na Chemické sekci
V době podzimních prázdnin středních škol, 29. – 30. 10. 2018, proběhl na naší fakultě již 4. ročník semináře pro učitele chemie a jejich žáky z vyšších ročníků se zvýšeným zájmem o chemii pod názvem Cesta do hlubin studia chemie pořádaný sekcí chemie PřF UK.
Vernisáž periodické tabulky prvků
IMG_20190223_194858.jpg
Periodická tabulka prvků na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy
Na počest 150. výročí objevení periodického zákona Dmitrijem Ivanovičem Mendělejevem a k uctění jeho spolupráce s českým chemikem Bohuslavem Braunerem jsme vytvořili výstavu chemických prvků ve formě velké periodické soustavy prvků (PSP). Expozice je umístěna na Albertově v budově chemických kateder (Hlavova 8, Praha 2) před velkou posluchárnou pojmenovanou na počest profesora Bohuslava Braunerova.
cena_armosta_z_pradubic.jpg
Kolektiv autorů z katedry učitelství a didaktiky chemie získal Cenu Arnošta z Pardubic za vynikající počin v oblasti vzdělávací činnosti na UK
VirtChem
Hledáme studenty na kurz „CHEMIE VE VIRTUÁLNÍ REALITĚ“
Katedra učitelství a didaktiky chemie zve na vánoční besídku
Katedra učitelství a didaktiky chemie Vás zve na vánoční besídku, která se bude konat 22. 12. 2022 od 14:30 ad libitum v domečku (A3, A3PD) Albertov 3, P2
KUDCH_christmasparty2022.png
Hledáme studenty na kurz CHEMIE VE VIRTUÁLNÍ REALITĚ „VIRTCHEM“ pro rok 2023
Termín registrace prodloužen do 9. ledna 2023 !
VirtChem 2023
Periodická tabulka prvků