E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníAktuality

Složka pro aktuality, upozornění a události
Pozvánka na 42. ročník mezinárodní konference Moderní Elektrochemické Metody (MEM)
Tradiční elektroanalytická konference se koná 22. až 26. května 2023 v hotelu Bellevue v Jetřichovicích. Podobnosti jsou uvedeny v přiloženém cirkuláři.
MEM2023.PDF
Prezentace z přednášky pana doc. Karla Novotného dne 28. března 2023
Děkujeme panu doc. Karlu Novotnému poskytnutí prezentace z jeho zajímavé a přínosné přednášky.
LIBS_Novotny_k zverejneni.pdf
Pozvána na přenášku paní Mgr. Sofiie Tvorynské dne 11. dubna 2023
Katedra analytické chemie PřF UK a Odborná skupina analytické chemie České společnosti chemické si Vás dovolují pozvat na přednášku „Amperometric biosensors for flow injection analysis: silver amalgam-based transducers coupled to replaceable and reusable enzymatic mini-reactors“. Přednášku prosloví paní Mgr. Sofiia Tvorynska (PřF UK Praha a Ústav fyzikální chemie Jaroslava Heyrovského AV ČR) v úterý 11. dubna 2023 od 14:00 v posluchárně CH2 (Chemický ústav PřF UK, Hlavova 9, Praha 2).
2023 tvorynska.jpg
Prezentace z přednášky pana prof. Vasila Andrucha dne 30. března 2023
Děkujeme panu prof. Vasilovi Andruchovi poskytnutí prezentace z jeho zajímavé a přínosné přednášky.
2023 Praha PPT Andruch.pdf
Prezentace z přednášky paní Mgr. Sofie Tvorynské dne 11. dubna 2023
Děkujeme za poskytnutí prezentace z této zajímavé a přínosné přednášky.
2023 Tvorynska_presentation.pdf
Pozvánka na přednášku pana doc. Davida Havlíčka v úterý 25. dubna 2023
Katedra analytické chemie PřF UK a Odborná skupina analytické chemie České společnosti chemické si Vás dovolují pozvat na přednášku „Chemické složení podzemních vod jako nástroj k hledání souvislostí mezi jeskyněmi“. Přednášku prosloví pan doc. RNDr. David Havlíček, CSc. (Katedra anorganické chemie PřF UK) v úterý 25. dubna 2023 od 14:00 v posluchárně CH2 (Chemický ústav PřF UK, Hlavova 8, Praha 2).
2023_jeskyne.jpg
The IUPAC Orange Book
Základním kompendiem pojmů z analytické chemie je IUPAC Orange Book, na jehož posledním vydání spolupracoval i člen naší katedry pan prof. Barek. Přečtěte si, jak celá příručka vznikala.
2023_Oragnge Book.jpeg
B. Hibbert_Chem. Int. 2023.pdf
Pozvánka na seminář Novinky v Metrohm Spektroskopii II
Pozvánka na seminář společnosti Metrohm na němž přednášet specialisté společnosti Metrohm společně s uživateli spektroskopie v chemickém průmyslu. V rámci přednášek se seznámíte s nejnovějším vývojem a aplikačními možnostmi v oblasti laboratorní i procesní molekulové spektroskopie a dozvíte se více o spojení spektroskopie s elektrochemií. Odpoledne se budou konat praktické ukázky měření v laboratoři s prostorem pro dotazy. Seminář se bude konat v prostorách Chemického ústavu Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy (Hlavova 8, Praha 2 - Albertov) v posluchárně CH3. Seminář je bezplatný.
Prezentace z přednášky pana prof. Jana Labudy na semináři Steering Committee of Division of Analytical chemistry of IUPAC
Děkujeme panu profesorovi za poskytnutí prezentace z této zajímavé a vynikající přednášky, která zazněla během zasedání Steering Committee of Division of Analytical chemistry of IUPAC dne 1. dubna 2023 konaném na naší fakultě.
Invitation to the “12th Barrande-Vltava French-Czech Chemistry Meeting”
This international chemistry meeting will be held at Palacký University Olomouc on 27–29 August 2023. The conference is an annual meeting of Czech and French chemists from all fields of chemistry which the scientific communities in both countries focus on.
Z úspěchů členů naší katedry
Pan prof. RNDr. Jiří Barek, CSc., z naší katedry analytické chemie byl zvolen Titulárním členem Analytical Chemistry Division IUPAC i na další funkční období 2024−2025. Blahopřejeme a děkujeme za výbornou reprezentaci naší katedry i univerzity.
IUPAC logo.png
75. sjezd chemiků se uskuteční ve dnech 4. až 8. září 2023
Již 75. sjezd chemiků, na kterém se setkávají čeští i slovenští chemici, se uskuteční ve dnech 4. až září 2023 v hotelu Bellevue ve Starém Smokovci.
Sample Preparation Summer School: 19–22 September 2023
The second run of the Sample Preparation Summer School “Automation and miniaturization in sample preparation“, which is organized in cooperation with EuChemS-DAC Sample Preparation Study Group and Network will be held in the period 19–22 September 2023 at Charles University, Faculty of Pharmacy, Hradec Králové, Czech Republic.
Invitation to Workshop 12–15 September 2023
Charles University, Faculty of Science, Department of Analytical Chemistry, and Macquarie University, Sydney, Department of Molecular Sciences invite you to workshop “Development of novel electrode materials and arrangements for monitoring of biologically active organic compounds in complex matrices in the framework of Strategic partnership project between the two institutions“.
workshop.png
Registration form for workshop.docx
Z úspěchů studentů naší katedry
Student doktorského studia na naší katedře, Mgr. Peter Čambal získal na 75. Sjezdu chemických společností ve Vysokých Tatrách (4. až 8. září 2023) cenu firmy METROHM v soutěži mladých vědeckých pracovníků do 35 let o Cenu Marty Sališovej za svůj příspěvek „Elektrochemické vlastnosti monokrystalických borem dopovaných elektrod s různými krystalovými orientacemi a jejich aplikace v elektrolýze“. Děkujeme za skvělou reprezentaci naší katedry a blahopřejeme.
Analytická chemie na Masarykově univerzitě
Katedra analytické chemie Masarykovy univerzity zve na svůj oborový seminář. Program na podzim 2023 přiložen.
MU Podzim 2023.png

Akce dokumentů