Vynikající úspěch studentů katedry analytické chemie

Studenti Katedry analytické chemie naší fakulty nás dne 10. listopadu 2010 výborně reprezentovali na 12. Slovenské studentské vědecké konferenci pořádané na Slovenské technické univerzitě v Bratislavě. Získali čtyři vítězná místa.

Naši studenti obsadili následující umístění

Sekce Analytická chemie I - Analýza vzorků životního prostředí:

1. místo Vendula Burdová (Polarografické a voltametrické stanovení genotoxického 4-nitroindanu na rtuťové kapající, visící rtuťové kapkové a stříbrné pevné amalgamové elektrodě. Vedoucí práce: RNDr. Vlastimil Vyskočil, Ph.D.),

3. místo Jan Dědík (Využití leštěné stříbrné pevné amalgámové kompozitní elektrody pro voltametrické stanovení nitrovaných environmentálních polutantů. Vedoucí práce: RNDr. Vlastimil Vyskočil, Ph.D.).

Sekce Analytická chemie II - Analýza potravin

3. místo Jana Tvrdíková (Voltametrické stanovení 1,8-dinitronaftalenu pomocí krystalové stříbrné amalgamové elektrody. Vedoucí práce: Mgr. Aleš Daňhel a prof. RNDr. Jiří Barek, CSc.), práci navíc bylo uděleno zvláštní ocenění za excelentní formu písemného zpracování práce

4. místo Tereza Rumlová (Voltametrické stanovení 5-nitrochinolinu na uhlíkové filmové elektrodě. Vedoucí práce: Mgr. Ivan Jiránek a prof. RNDr. Jiří Barek, CSc.).

Gratulujeme!

Publikováno: Středa 17.11.2010 09:40