Cena Metrohm 2023

Víte, že v roce 2023 se uskuteční již 12. ročník soutěže Ceny Metrohm? Neváhejte a přihlaste se. Jedná se o ocenění prověřené časem a o cenu respektovanou a uznávanou, která vás odborně i kariérně posune dále.

Co je Cena Metrohm?

Jedná se o cenu pro mladou chemičku nebo chemika do 35 let.

Uděluje se celkem 5 cen ve třech kategoriích:

• 3 ceny v oblasti elektroanalytické chemie,
  • 1 cena v oblasti UV-VIS-NIR spektroskopie a Ramanovy spektrometrie,
  • 1 cena v oblasti kapalinové chromatografie pro separaci iontových a polárních látek.

Každá cena je spojena s odměnou ve výši 10 000 Kč.

Uděluje se také Cena firmy Metrohm za celoživotní přínos rozvoji elektroanalytické chemie.

Jak se soutěže zúčastnit?

Jednoduše zašlete pdf verzi vaší publikace vydané v roce 2022 na adresu: barek@natur.cuni.cz a peter.barath@metrohm.cz. Předmět zprávy: Cena Metrohm 2023. Termín pro zaslání: 31.12.2022.

Kdo o ceně rozhoduje a kdo ji pořádá?

Metrohm Česká republika s.r.o., Odborná skupina analytické chemie  a Odborná skupina elektrochemie České společnosti chemické.

O udělení ceny bude rozhodovat komise ve složení:

• Ing. Peter. Barath, Ph.D.,
  • prof. RNDr. Jiří. Barek, CSc.
  • prof. Ing. Ján Labuda, DrSc,
  • prof. RNDr. Jiří Ludvík, CSc.,
  • prof. RNDr. LibušeTrnková, CSc.,
  • prof. Ing. Pavel Janoš, CSc.,
  • prof. Dr. RNDr. Pavel Matějka.

Kdy bude vyhlášení?

Vyhlášení vítězů této soutěže proběhne na semináři na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze v únoru 2023. Přesné datum bude oznámeno později. Budeme vás průběžně informovat jak e-mailem, tak na našich stránkách Metrohm, v Chemických listech a na stránkách České společnosti chemické.

Publikováno: Středa 23.11.2022 00:00