E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníAktuality


19th International Students Conference ‘Modern Analytical Chemistry’ 2023

We are pleased to cordially invite Ph.D. students of analytical chemistry (and, of course, also those undergraduate students of analytical chemistry who are interested in) to the traditional meeting, to the 19th International Students Conference ‘Modern Analytical Chemistry.’ The conference is organized by our department and will be held on September 14–15, 2023. The deadline for registration is June 25, 2023.

Publikováno 18.9.2022

Z úspěchů členů naší katedry

Pan prof. RNDr. Jiří Barek, CSc., z naší katedry analytické chemie byl zvolen Titulárním členem Analytical Chemistry Division IUPAC i na další funkční období 2024−2025. Blahopřejeme a děkujeme za výbornou reprezentaci naší katedry i univerzity.

Publikováno 6.6.2023

Pozvánka na seminář Novinky v Metrohm Spektroskopii II

Pozvánka na seminář společnosti Metrohm na němž přednášet specialisté společnosti Metrohm společně s uživateli spektroskopie v chemickém průmyslu. V rámci přednášek se seznámíte s nejnovějším vývojem a aplikačními možnostmi v oblasti laboratorní i procesní molekulové spektroskopie a dozvíte se více o spojení spektroskopie s elektrochemií. Odpoledne se budou konat praktické ukázky měření v laboratoři s prostorem pro dotazy. Seminář se bude konat v prostorách Chemického ústavu Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy (Hlavova 8, Praha 2 - Albertov) v posluchárně CH3. Seminář je bezplatný.

Publikováno 20.4.2023

The IUPAC Orange Book

Základním kompendiem pojmů z analytické chemie je IUPAC Orange Book, na jehož posledním vydání spolupracoval i člen naší katedry pan prof. Barek. Přečtěte si, jak celá příručka vznikala.

Publikováno 20.4.2023

Pozvánka na přednášku pana doc. Davida Havlíčka v úterý 25. dubna 2023

Katedra analytické chemie PřF UK a Odborná skupina analytické chemie České společnosti chemické si Vás dovolují pozvat na přednášku „Chemické složení podzemních vod jako nástroj k hledání souvislostí mezi jeskyněmi“. Přednášku prosloví pan doc. RNDr. David Havlíček, CSc. (Katedra anorganické chemie PřF UK) v úterý 25. dubna 2023 od 14:00 v posluchárně CH2 (Chemický ústav PřF UK, Hlavova 8, Praha 2).

Publikováno 18.4.2023

Pozvána na přenášku paní Mgr. Sofiie Tvorynské dne 11. dubna 2023

Katedra analytické chemie PřF UK a Odborná skupina analytické chemie České společnosti chemické si Vás dovolují pozvat na přednášku „Amperometric biosensors for flow injection analysis: silver amalgam-based transducers coupled to replaceable and reusable enzymatic mini-reactors“. Přednášku prosloví paní Mgr. Sofiia Tvorynska (PřF UK Praha a Ústav fyzikální chemie Jaroslava Heyrovského AV ČR) v úterý 11. dubna 2023 od 14:00 v posluchárně CH2 (Chemický ústav PřF UK, Hlavova 9, Praha 2).

Publikováno 5.4.2023

Akce dokumentů