E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníAktuality


19th International Students Conference ‘Modern Analytical Chemistry’ 2023

We are pleased to cordially invite Ph.D. students of analytical chemistry (and, of course, also those undergraduate students of analytical chemistry who are interested in) to the traditional meeting, to the 19th International Students Conference ‘Modern Analytical Chemistry.’ The conference is organized by our department and will be held on September 14–15, 2023. The deadline for registration is June 25, 2023.

Publikováno 18.9.2022

Z úspěchů studentů naší katedry

Student doktorského studia na naší katedře, Mgr. Peter Čambal získal na 75. Sjezdu chemických společností ve Vysokých Tatrách (4. až 8. září 2023) cenu firmy METROHM v soutěži mladých vědeckých pracovníků do 35 let o Cenu Marty Sališovej za svůj příspěvek „Elektrochemické vlastnosti monokrystalických borem dopovaných elektrod s různými krystalovými orientacemi a jejich aplikace v elektrolýze“. Děkujeme za skvělou reprezentaci naší katedry a blahopřejeme.

Publikováno 13.9.2023

Invitation to Workshop 12–15 September 2023

Charles University, Faculty of Science, Department of Analytical Chemistry, and Macquarie University, Sydney, Department of Molecular Sciences invite you to workshop “Development of novel electrode materials and arrangements for monitoring of biologically active organic compounds in complex matrices in the framework of Strategic partnership project between the two institutions“.

Publikováno 4.9.2023

Sample Preparation Summer School: 19–22 September 2023

The second run of the Sample Preparation Summer School “Automation and miniaturization in sample preparation“, which is organized in cooperation with EuChemS-DAC Sample Preparation Study Group and Network will be held in the period 19–22 September 2023 at Charles University, Faculty of Pharmacy, Hradec Králové, Czech Republic.

Publikováno 19.6.2023

Z úspěchů členů naší katedry

Pan prof. RNDr. Jiří Barek, CSc., z naší katedry analytické chemie byl zvolen Titulárním členem Analytical Chemistry Division IUPAC i na další funkční období 2024−2025. Blahopřejeme a děkujeme za výbornou reprezentaci naší katedry i univerzity.

Publikováno 6.6.2023

Pozvánka na seminář Novinky v Metrohm Spektroskopii II

Pozvánka na seminář společnosti Metrohm na němž přednášet specialisté společnosti Metrohm společně s uživateli spektroskopie v chemickém průmyslu. V rámci přednášek se seznámíte s nejnovějším vývojem a aplikačními možnostmi v oblasti laboratorní i procesní molekulové spektroskopie a dozvíte se více o spojení spektroskopie s elektrochemií. Odpoledne se budou konat praktické ukázky měření v laboratoři s prostorem pro dotazy. Seminář se bude konat v prostorách Chemického ústavu Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy (Hlavova 8, Praha 2 - Albertov) v posluchárně CH3. Seminář je bezplatný.

Publikováno 20.4.2023

The IUPAC Orange Book

Základním kompendiem pojmů z analytické chemie je IUPAC Orange Book, na jehož posledním vydání spolupracoval i člen naší katedry pan prof. Barek. Přečtěte si, jak celá příručka vznikala.

Publikováno 20.4.2023

Akce dokumentů