Praktická toxikologie pohledem analytického chemika

První přednáškou v letním semestru v cyklu přednášek Chemických úterků bude přednáška nazvaná „Praktická toxikologie pohledem analytického chemika“, kterou přednese přednosta Ústavu soudního lékařství a toxikologie Všeobecné fakultní nemocnice v Praze doc. RNDr. Radomír Čabala, Dr. Srdečně Vás zveme 3.3.2020 od 16:30 do posluchárny CH1.
Čas 03.03.2020
od 16:30 do 17:30
Přidat událost do kalendáře Google
vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)
Přednosta Ústavu soudního lékařství a toxikologie Všeobecné fakultní nemocnice v Praze
doc. RNDr. Radomír Čabala, Dr.

Toxikologie jako multidisciplinární obor klade v praxi značné nároky na výchovu a vzdělání. Do praktické toxikologie přicházejí pracovníci z rozdílných oborů, nejčastěji však z chemie, farmakologie či medicíny, takže se vždy musí doučit příslušné chybějící části. Shodou okolností jsem se jako absolvent oboru analytické chemie na PřF UK stal primářem toxikologické laboratoře ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze a v přednášce tak chci poskytnout pohled na postupy a praxi největší toxikologické laboratoře v ČR. Chtěl bych představit přístupy a metody řešení typických situací, které musí toxikologická laboratoř řešit a ukázat některé zajímavé reálné případy.

Publikováno: Středa 26.02.2020 14:30