Francouzský laureát Nobelovy ceny na Chemické sekci

Francouzský laureát Nobelovy ceny prof. Jean-Marie Lehn přednese popularizační přednášku „From Matter to Life: Chemistry? Chemistry!“ v učebně CH1, Hlavova 8, Praha 2.
Čas 18.06.2014
od 16:00 do 17:30
Přidat událost do kalendáře Google
vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

Chemik a nositel Nobelovy ceny Jean-Marie Lehn přijíždí do Prahy již tradičně předat Cenu za chemii, udělovanou pod záštitou Francouzského velvyslanectví. Při příležitosti své návštěvy se prof. Lehn uvolil přednést na naší fakultě popularizační přednášku s názvem „From Matter to Life: Chemistry? Chemistry!“. Přednáška se koná ve středu 18.6. v 16.00 ve Velké chemické posluchárně (Ch1) v budově chemické sekce v Hlavově ulici.

Jean-Marie Lehn

O francouzském chemikovi Jean-Marie Lehnovi (*1939) se někdy mluví jako o zakladateli či guruovi supramolekulární chemie. V roce 1987 získal za zásadní přínos tomuto oboru, syntézu kryptandů, spolu s Američany Donaldem Cramem a Charlesem Pedersenem Nobelovu cenu za chemii.

Francouzský nobelista přijíždí do Prahy tradičně předat Cenu Jean-Marie Lehna za chemii (dříve nazývanou pouze Cena za chemii), slavnostní akt proběhne 19. června 2014 na recepci v Buquoyském paláci, sídle Francouzského velvyslanectví, za přítomnosti Jeho Excelence Jean-Pierra Asvazadouriana, velvyslance Francie v České republice.

O den dříve, 18.6., přednese prof. Lehn na naší fakultě popularizační přednášku na téma vztahu mezi chemií a biologií s názvem « From Matter to Life ». Přednáška bude pronesena od 16.00 ve Velké chemické posluchárně, jazykem přednášky bude angličtina. Celá fakultní veřejnost je na tuto výjimečnou událost srdečně zvána !

Publikováno: Pátek 13.06.2014 07:20