E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníTerénní stanice Ruda

Terénní stanici PřF UK Ruda spravuje katedra zoologie. Je to bývalá rybářská bašta, která se nachází asi 4 km od Veselí nad Lužnicí, na okraji Národní přírodní památky Ruda, což je biologicky velmi cenné rašeliniště s četnými prameništi, které přímo sousedí s rybníkem Horusický, třetím největším rybníkem v Česku. Kolem stanice protéká Zlatá stoka. Objekt je dosažitelný například po žluté turistické značce směrem od Veselí nad Lužnicí.

 

Terénní stanice PřF UK - Ruda

 

Stanice slouží především jako zázemí při četných terénních exkurzích nejen katedry zoologie, ale i dalších kateder PřF UK, případně dalších univerzit. Stanici také využívají mnozí studenti magisterského či doktorského stupně studia, při svých terénních pracích v okolí Rudy. Příležitostně se zde konají teambuldingové akce menších skupin z PřF UK. Přes léto slouží objekt většinou jako rekreační zařízení pro zaměstnance či studenty PřF UK.

Ubytování

Kapacita je 18 lůžek ve 4 pokojích (jeden 2 lůžkový a jeden 8 lůžkový pokoj v přízemí, a jeden 3 lůžkový a jeden 5 lůžkový pokoj v podkroví). Na stanici je zavedena elektřina z fotovoltaické elektrárny na střeše, nebo z dieselagregátu v dřevníku (pokyny zde). Pokyny k ovládání elektroinstalace jsou k dispozici na místě a také je naleznete zde. Voda je k dispozici užitková ze studny před stanicí, pitná voda se dováží z nedaleké stáčírny vod Fontea (http://www.fontea.cz/). K dispozici jsou dva suché záchody nedaleko stanice. Ke stanici náleží pozemek s malou zahradou a travnatou plochou s ohništěm.

Spí se ve vlastních spacácích, případně lze využít lůžkoviny za jednorázový poplatek. Topí se pevnými palivy (převážně dřevem) v kamnech v každé místnosti zvlášť. Kuchyně je vytápěná kachlovými kamny. Je zde možnost svítit i plynovými lampami, které jsou ve výbavě stanice, výhodou je mít vlastní svítilnu (čelovku).

Kontakty

Správce:     Vojtěch Miller, tel.: 728137407, e-mail: vojtech.miller@natur.cuni.cz

                    Petr Janšta, tel.: 776582280, e-mail: petr.jansta@natur.cuni.cz

Kalendář obsazenosti: Zatím veden pouze na sekretariátu katedry zoologie. Zamluvit stanici je možné přes správce nebo sekretariát katedry.

Pokyny pro pobyt naleznete zde.

 

Cena

Cena je stanovena na 50 Kč na osobu a den od věku 15 let výše.

Jednorázový poplatek za použití lůžkovin je 50 Kč, za utěrky pak 10 Kč.

Poloha a doprava

GPS: 49.1505328N, 14.6930564E (mapy.cz)

Adresa: Horusice 56

Možnosti dopravy viz přiložená mapa. Stanice je přístupná po lesní cestě, která je plná výmolů. Osobní auto projede, ale je nutné jet velmi pomalu a opatrně.

pohled z východu (směrem z lesa)
Pohled ze severu (čelo stanice)

Akce dokumentů