Zemřel prof. RNDr. Jaroslav Smrž, CSc.

Se zármutkem oznamujeme, že dne 11. 8. 2018 náhle zemřel ve věku 67 let kolega, vědec a pedagog prof. RNDr. Jaroslav Smrž, CSc.
"Jeho největší radostí byla posluchárna plná studentů."

Prof. RNDr. Jaroslav Smrž, CSc. se narodil a žil v Kladně. Vystudoval zoologii na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy, kde následně pracoval, vyučoval a v minulosti také zastával funkci vedoucího katedry. Přednášel zoologii bezobratlých, jak on říkal „bezouše“ v bakalářském studiu
i některé speciální přednášky ve studiu magisterském a doktorském. Jeho vědeckou specializací byla srovnávací anatomie, akarologie a půdní biologie, kde studoval hlavně potravní biologii roztočů ve vztahu k půdním ikroskopickým houbám a bakteriím. V tomto zaměření publikoval vědecké práce doma i v zahraničí a vychoval i řadu absolventů. Je autorem či spoluautorem několika učebnic a vědeckých monografií.

Publikováno: Středa 15.08.2018 13:25