Velká výstava bezobratlých

Vypravte se s námi do fascinujícího mikrosvěta nepřeberných tvarů a forem našich bezobratlých! Uvidíte měkkýše, vodní hmyz, pavoukovce, suchozemský hmyz, ale i domácí škůdce a parazity.
Čas 06.06.2015   10:00
14.06.2015   18:00
Přiložený soubor: Pozvanka_vernisáž výstavy.pdf
Přidat událost do kalendáře Google
vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

Máte rádi přírodu?  Chcete na vlastní oči vidět tajemné tvory, které jste zatím potkávali jen na stránkách knížek a časopisů? Nebo si chcete „pohladit“ brouka roháče? Tak přesně pro vás je určena Velká výstava bezobratlých živočichů, která se bude konat v červnu 2015 v Botanické zahradě Přírodovědecké fakulty UK v Praze. Již druhý ročník unikátní výstavy představí plejádu živých bezobratlých od sekáčů, pokoutníků či vodouchů až po raky, berušky vodní nebo splešťule. V akváriích si zblízka prohlédnete také larvy jepic, potápníků a vážek, v teráriích najdete brouky zlatohlávky, střevlíky či mrchožrouty. K vidění bude rovněž sekce bezobratlých obyvatel našich domovů nebo kolekce měkkýšů střední Evropy. Živá zvířata doplní na výstavě fotografie našich nejzajímavějších bezobratlých. Budete se tedy moci bezprostředně setkat jak s běžnými, tak i s velmi vzácnými a ohroženými druhy ze střední Evropy a blízkého okolí.

Expozice bude otevřena v botanické zahradě naší fakulty (Praha 2, ulice Na Slupi) od 6. do 14. června  2015, denně od 9:30 do 18:00 hodin (14. června do 16:00 hodin).

Děti do 6 let mají vstup volný. Pro žáky, studenty a důchodce činí vstupné 30 Kč, pro dospělé 50 Kč a pro rodiny (dva dospělí a dvě děti) 100 Kč.

Publikováno: Pondělí 01.06.2015 15:45