Univerzita Karlova má dvacet tři nových profesorek a profesorů, jeden je z naší katedry

Na návrhy vědeckých a uměleckých rad vysokých škol jmenoval prezident republiky Miloš Zeman dne 28. listopadu 2022 sedmdesát šest nových profesorek a profesorů vysokých škol. O tři týdny později – 19. prosince – jim dekrety předal ve Velké aule Karolina Vladimír Balaš, ministr školství, mládeže a tělovýchovy. Z naší katedry obdržel jmenovací dekret prof. Pavel Stopka. Gratulujeme!

prof. Mgr. Pavel Stopka, Ph.D.  pro obor zoologie. Působí na katedře zoologie a také v BIOCEVu (společném výzkumném pracovišti AV ČR a UK). Zaměřuje se na výzkum bílkovin z rodiny lipokalinů, které přenášejí nejrůznější signály ven z těla, a na chemosenzorické receptory, kterými příjemci takové signály rozeznají a zapnou či vypnou konkrétní fyziologické mechanismy.

Publikováno: Čtvrtek 22.12.2022 12:50