Mezinárodní soutěž Quarry Life Award

V srpnu vyhlásila společnost HeidelbergCement již třetí ročník mezinárodní vědecké a vzdělávací soutěže Quarry Life Award

Soutěž  Quarry Life  Award  (QLA)  vznikla před  čtyřmi  lety  s cílem  podpořit  nápady  a  opatření směřující k ochraně a zvýšení biodiverzity v lomech a pískovnách. Pořadateli soutěže QLA 2016 v České republice jsou již  tradičně společnosti Českomoravský cement,  a.s. a Českomoravský štěrk, a.s.. Studenti a vyzkumní pracovníci mají nyní možnost uplatnit své představy a nápady a pomoci k dosažení tohoto cíle.

Společně se soutěží v České a Slovenské republice bude soutěž QLA probíhat v dalších více než 20 zemích světa.

Studenti a vědci, stejně jako neziskové organizace, se mohou přihlásit do 1. března 2016 vložením navrhu projektu na webové stranky www.quarrylifeaward.com.

Pro výzkum  byly v České republice  vybrány tyto lokality: lom Mokrá  u Brna, lom Opatovice, lom Kosov a piskovna Hulin. Na Slovensku je do soutěže zarazena piskovna  Bytca. Tato těžební místa budou   pro  zájemce  o  účast   v soutěži  zpřístupněna   od   19.  do   23.  října   2015.

Podrobny harmonogram najdete zde.

Publikováno: Pátek 09.10.2015 14:50