Prof. Volf obdržel univerzitní Donatio

Cílem Donatio Universitatis Carolinae je podpora významných vědeckých osobností, jež mimořádně přispívají k odborné prestiži Univerzity Karlovy. Ocenění bylo předáno 17. 11. 2020 ve Velké aule Karolina.

Zakladatel moderní lékařské entomologie na UK, prof. RNDr. Petr Volf, CSc., přispěl zásadním způsobem k rozvoji celosvětového výzkumu v oblasti přenašečů infekčních chorob.

Založil Laboratoř pro výzkum přenašečů infekčních nákaz, která patří k nejvýznamnějším světovým pracovištím ve výzkumu flebotomů, drobného hmyzu sajícího krev, který se vyskytuje především v severní Africe a přenáší infekční chorobu známou jako leishmanióza.

Vybudoval tým spolupracovníků, kteří se s využitím nejmodernějších metod podílí na terénním výzkumu i na experimentální práci v laboratoři. Profesor Volf publikuje v nejvýznamnějších časopisech oboru a podle mezinárodního hodnocení Expertscape patří mezi nejvýznamnější světové experty ve výzkumu flebotomů a leishmanióz.

Medailonek převzat z univerzitního webu (www.ukforum.cz/rubriky/veda/628-uk-ocenila-pet-vedeckych-osobnosti-podporou-donatio), kde jsou portréty i dalších oceněných.

Publikováno: Středa 18.11.2020 17:40