E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníSeminář - Paraziti lidoopů

Přednáškový večer věnovaný parazitům lidoopů se bude konat v posluchárně Ústavu biologie a chorob volně žijících zvířat, budova 32, 2 patro, v areálu Veterinární a farmaceutické univerzity Brno na Palackého 1-3.
Čas 26.10.2010
od 17:00 do 19:30
Jméno
Kontaktní telefon 541562270
Přiložený soubor: parazitum-lidoopu_file1
Přidat událost do kalendáře Google
vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

S potěšením si vás dovolujeme pozvat na přednáškový večer věnovaný parazitům lidoopů, v úterý  26. října 2010 od 17:00 s náledujícím programem:

17:00-18:00 Michael A. Huffman (Primate Research Institute, Kyoto University, Japan)
On the evolution of self-medication in animals, particularly primates

Michael A. Huffman je profesorem Univerzity v Kyotu, jmenovitě na Primate Research Institute v Japonsku. Jeho současný výzkum pokrývá několik tematických celků, např. behaviorální strategie a mechanismy sebemedikace u zvířat, biologické a ekologické základy behaviorálních tradic primátů, etno-primatologii a celonárodní mapování primátů na Srí Lance či výzkum ekologie a zdravotního stavu introdukované populace šimpanzů na ostrově Rubondo v Tanzanii. Jeho výzkumné aktivity týkající se vztahů mezi hostitelem a parazitem a sebemedikací u primátů zahrnují multidisciplinární spolupráci na mnoha druzích vyskytujících se v 15 zemích celého světa.

více na:
http://www.pri.kyoto-u.ac.jp/shakai-seitai/shakai-shinka/huffman/Huffman_right.html
http://www.pri.kyoto-u.ac.jp/shakai-seitai/shakai-shinka/huffman/CHIPP.html

18:30-19:30 Rui M. Sá (Biodiversity and Ecological Processes Group- Cardiff University, UK and Center for Research in Anthropology, Lisboa, Portugal)
Conserving the chimpanzees of Guinea-Bissau: a phylogeographic and parasitological approach

Rui Sá je antropolog, věnující se problematice genetiky populace šimpanzů v Guinea-Bissau a souvislostem s jejich parazitárními onemocněními. V současné době v rámci krátké stáže na Ústavu parazitologie FVL VFU Brno pracuje na parazitologických vyšetřeních materiálu z primátů. Ve své přednášce Rui shrne současnou situci a stupeň ohrožení primátů v Guinea-Bissau. Přednáška je zaměřena především na HVR1 mtDNA variabilitu šimpanzů a jejich parazitofaunu s důsledky pro ochranu. Současně bude diskutován negativní vliv "bush meat" a dalších způsobů tradičního využití primátů na populace primátů v Guinea-Bissau.

 

Přednáškový večer se bude konat v posluchárně Ústavu biologie a chorob volně žijících zvířat, budova 32, 2 patro, v areálu Veterinární a farmaceutické univerzity Brno na Palackého 1-3. Budova 32 je za bránou doprava, vchod pod vzrostlou pawlovnií. Pokud by byly nějaké dotazy, kontaktujte nás prosím na: modryd@vfu.cz nebo 541562270. Obě přednášky budou v anglickém jazyce.

Publikováno: Středa 06.10.2010 22:15

Akce dokumentů