Mladí helmintologové bodovali na „Paradnech“

Alena Revalová, Vojtěch Vajs, Ondřej Vosála a Lukáš Konečný získali ocenění za nejlepší studentské příspěvky na konferenci XIV. České a slovenské parazitologické dny, kterou ve dnech 9.–13. 5. 2022 pořádala Česká parazitologická společnost.

V kategorii magisterských studentů, do které bylo zařazeno pět soutěžních příspěvků, obsadili přední pozice studenti z Helmintologické laboratoře:

1. místo - Bc. Alena Revalová za prezentaci na téma „The infection dose dictates phenotype and amount of leukocytes infiltrating the skin of mice infected with avian schistosomes, causative agents of cercarial dermatitis“

2. místo - Bc. Vojtěch Vajs za prezentaci na téma „Tapeworms and cancer: potential antibody-mediated protection“

3. místo - Bc. Ondřej Vosála za prezentaci na téma „Impact of amyloid β on the viability of neuropathogens in the context of the infectious hypothesis of Alzheimer's disease development“

V kategorii doktorských studentů, do které bylo zařazeno 18 soutěžních příspěvků, obsadil 1. místo Mgr. Lukáš Konečný z Laboratoře molekulární parazitologie (ČZU).

Web konference: https://www.paradny.paru.cas.cz.

Zleva: Ondřej Vosála, Alena Revalová, Vojtěch Vajs, Lukáš Konečný.

Publikováno: Pátek 13.05.2022 14:05