Důležité informace, termíny, pravidla a dokumenty

Magisterské studium

Studijní poradce pro obor Genetika, molekulární biologie a virologie: RNDr. Michaela Schierová, Ph.D.

Studijní poradce pro obor Mikrobiologie: RNDr. Gabriela Mikušová, Ph.D.

Aktuální informace - studijní oddělení
Harmonogram akademického roku
Studijní a zkušební řád
Pravidla pro organizaci studia

Rigorózní řízení na PřF UK v Praze

Aktuální nabídka témat diplomových prací pod garancí katedry - práce vypsané v SIS

Další nabídky témat diplomových prací (včetně externích spolupracujících laboratoří)  - zatím nevypsané v SIS

Událost Termín Odkazy (většinou vedou na "hlavní" stránku, kde příslušný odkaz najdete)
Přijímací zkoušky do navazujícího magisterského studia Aktuální termíny pro podávání přihlášek a časové rozmezí přijímacích pohovorů jsou vždy v dostatečném předstihu zveřejněny zde. O konkrétním datu a hodině vašeho přijímacího pohovoru v daném časovém rozmezí budete informováni e-mailem.
Přihlášení se k tématu diplomové práce v SIS - studenti 1. ročníků Aktuální termíny jsou vždy v dostatečném předstihu zveřejněny v harmonogramu akademického roku
Přihlášky ke státní závěrečné zkoušce a obhajobě diplomové práce - výhradně elektronicky v SIS!!! Aktuální termíny pro zimní, jarní či podzimní období jsou vždy v dostatečném předstihu zveřejněny zde (pro SZZK si vyberte si v rámci "Předmět" příslušný program, případně specializaci, a po vyfiltrování si u něj rozklikněte Detail. Pro obhajobu si vyberte v rámci "Předmět" Diplomová práce, po vyfiltrování vyberte příslušný program a rozklikněte si Detail)
Kontrola splnění studijních povinností - výhradně elektronicky v SIS!!! Aktuální termíny pro zimní, jarní či podzimní období jsou vždy v dostatečném předstihu zveřejněny zde (pro SZZK si vyberte si v rámci "Předmět" příslušný program, případně specializaci, a po vyfiltrování si u něj rozklikněte Detail. Pro obhajobu si vyberte v rámci "Předmět" Diplomová práce, po vyfiltrování vyberte příslušný program a rozklikněte si Detail)
Odevzdání diplomové práce - ve dvou vytištěných exemplářích v pevné vazbě (pokud u práce není podána žádost o omezení ze zveřejnění, jeden pak bude vrácen studentovi, pokud si jej nebude chtít ponechat oponent), na sekretariátu katedry, č. dv. 117  - a její vložení do SIS. Termín odevzdání včetně hodiny platí i pro odevzdání elektronické verze práce - SIS se po termínu uzavře a pozdější odevzdání práce NENÍ MOŽNÉ! Pozn.: práci lze v SIS elektronicky odevzdat (tlačítko ODEVZDAT) až poté, co kontrola na PDF/A vyhodnotí, že práce je ve správném formátu, proto nenechávejte elektronické nahrávání na poslední chvíli! Případným žádostem o dodatečné odevzdání práce (např. z technických či jiných důvodů) nebude vyhověno. Aktuální termíny pro zimní, jarní či podzimní období jsou vždy v dostatečném předstihu zveřejněny zde (vyberte si příslušný program a rozklikněte si Detail)
Obhajoby diplomových prací (SZ1) Aktuální termíny pro zimní, jarní či podzimní období jsou vždy v dostatečném předstihu zveřejněny zde (vyberte si příslušný program a rozklikněte si Detail, v rámci něj se podívejte na "Datum" a "Konec", což udává příslušné časové rozmezí). Konkrétní časové harmonogramy obhajob diplomových prací jednotlivých studentů viz vpravo (bývají zveřejňovány nejpozdějí 14 dní před konáním, obvykle dříve)
Ústní část státní závěrečné zkoušky (SZ2)
Aktuální časové rozmezí pro zimní, jarní či podzimní období je vždy v dostatečném předstihu zveřejněno zde (vyberte si v rámci "Předmět" příslušný program, případně specializaci, a po vyfiltrování si u něj rozklikněte Detail, v rámci něj se podívejte na "Datum" a "Konec", což udává příslušné časové rozmezí). Konkrétní časové harmonogramy SZ jednotlivých studentů viz vpravo (bývají zveřejňovány nejpozdějí 14 dní před konáním, obvykle dříve)
Přijímací zkoušky do doktorského studia
Aktuální termíny jsou vždy v dostatečném předstihu zveřejněny zde (najděte si PřF UK, vyberte jako druh studia "doktorské", vyberte si příslušný program, dole potvrďte "zobrazit X položek" a poté vyberte některou z forem studia - přijímací zkoušky pro prezenční i kombinovanou formu a pro český i anglický jazyk výuky se konají vždy společně, termíny se liší pouze podle toho, zda jde či nejde o DSP II)
Elektronický zápis do dalšího úseku studia Aktuální termíny jsou vždy v dostatečném předstihu zveřejněny v harmonogramu akademického roku
Magisterské promoce Aktuální termíny jsou vždy v dostatečném předstihu zveřejněny zde

Další předpisy, informace, návody a formuláře najdete zde a zde. Informace o mimořádném studiu - pedagogická způsobilost najdete zde. Pokud máte pocit, že nějaký důležitý odkaz chybí, nebo je již neplatný, kontaktujte nás prosím na danahola@natur.cuni.cz.