Přístupy k elektronickým knihám, databázím apod.

Novinky týkající se možností přístupu k nejrůznějším elektronickým informačním zdrojům týkajících se biologických oborů najdete vždy aktuálně na stránkách Biologické knihovny. Další aktuální informace o zkušebních přístupech, nově zakoupených elektronických knihách a databázích, školeních souvisejících s EIZ apod. jsou dostupné na stránkách OPV.

Odkazy na hlavní informační zdroje (vyhledávací databáze, kolekce časopisů, knih aj.) dostupné studentům a zaměstnancům PřF UK v Praze najdete rovněž na stránkách Biologické knihovny, pod hlavičkou Elektronické informační zdroje.

Existují dva typy přístupu k předplaceným online zdrojům:

Přímý přístup:

autentikace probíhá na základě IP adresy, Uživatel, který sedí u počítače v síti PřF UK, je automaticky ověřen jako oprávněný. Není třeba zadávat žádné přihlašovací údaje. Užitečné adresy:

Portál elektronických zdrojů UK - pez.cuni.cz

Portál elektronických časopisů UK - pec.cuni.cz

Portál elektronických knih UK - zde

Vzdálený přístup

je nutné použít, pokud se chcete připojit z počítače, který je mimo povolený rozsah IP adres (mimo síť PřF UK), vyžaduje účet CAS UK. Využívá se technologií EZproxy a Shibboleth. Další informace a odkazy naleznete na této stránce, návod, jak si nastavit vzdálený přístup pro PřF UK naleznete na této stránce.

Publikováno: Čtvrtek 08.10.2015 18:35