E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníMořská a suchozemská fauna Středomoří

V roce 2020 by se měla exkurze Mořská a suchozemská fauna Středomoří (MB170T103) bude konat v podzimním termínu 15. – 30. září, pokud nám v tom nezabrání COVID-19. Plánovaným cílem bude v minulých letech již prověřená destinace, kemp u městečka Žuljana na pooloostrově Pelješac.

 

 

meduza


Exkurze za zoologickými krásami Středozemního moře se bude doufejme i v roce 2020 konat na podzim, kdy je voda ještě přijatelně teplá, ale turistů už není jako much. Koronarmageddon nás prozatím nedonutil exkurzi zrušit, to se může stát z moci úřední nebo pokud se většina účastníků odhlásí. Více viz FAQ.

Kemp na ostově Brač, kam jsme jezdili 14 let, v r. 2015 skončil, takže jsme našli přiměřenou náhradu na jižním pobřeží chorvatského poloostrova Pelješac. Bydlíme ve vlastních stanech v kempu hned na břehu moře, u zátoky, kde hned z hladiny spatříte chobotnice, kambaly či murénu a při troše štěstí i skutečné létající ryby.... 

Pokud nevíte, co exkurze obnáší, přečtěte si tento text. Pokud vás zajímá více, zkuste prohlédnout odpovědi na často kladené otázky nebo se ozvěte organizátorům.

Místo a termín konání: kemp Vučine, Žuljana, Chorvatsko, 15. - 30. září 2020 (na místě od 16. do 29. 9., zápočtový test na konci semestru). 

Vedení exkurze: Lucie Juřičková (katedra zoologie), Petr Kment (Národní muzeum), Marcela Pálková (BIOCEV), Adam a Tereza Petruskovi (katedra ekologie).

Cena je odhadována na 7000 Kč pro studenty Univerzity Karlovy zapsané v SISu, pro ostatní účastníky o 500 Kč vyšší.
Sportovní potápěči najdou další informace na speciální stránce.

Přihlašování: Přes webový formulář. Zde by měli vyplnit své údaje i studenti, kteří mají exkurzi zapsanou jako studijní povinnost v SIS!  Kapacita exkurze je aktuálně zaplněna, přes formulář se nepřihlašujte. V případě zájmu o zařazení do seznamu náhradníků kontaktujte Adama Petruska.

Případné další informace  můžete získat osobně nebo po mailu u Adama Petruska (Viničná 7, 3. patro, č. dveří 309) nebo Lucie Juřičkové (2. patro, č. dveří 211). 

Paralelně s webovou přihláškou si zapište předmět i do SISu!

V průběhu letního semestru běží přednáška Mořská fauna Středomoří (MB170S105), její absolvování pro účastníky exkurze vřele doporučujeme!

Zapsaní studenti musí během exkurze dodržovat tato fakultní a naše pravidla.

Fotogalerie z některých z dávno minulých ročníků (ještě konaných na ostrově Brač):
- Brač 2002 Adam Petrusek
- Brač 2003 Adam Petrusek
- Brač 2005 Petr Jan Juračka
- Brač 2007 Veronika Sonnková
- Brač 2007 Petr Jan Juračka

Akce dokumentů