Učebnice Základy ekologie

S radostí oznamujeme, že Vydavatelství Univerzity Palackého v Olomouci vydalo učebnici Základy ekologie (Essentials of Ecology) od autorského týmu C. R. Townsend, M. Begon a J. L. Harper (překlad 3. vydání anglického originálu Essentials of Ecology, Blackwell, 2008)

Učebnici přeložil Martin Černý s vydatnou pomocí dalších kolegů a přátel katedry ekologie. Díky patří Janě Bělkové, Petru J. Juračkovi, Petru Keilovi, Lindě Nedbalové, Veronice Sacherové Jolaně Tátosové a Janě Vokurkové.
Učebnice je vhodná zejména pro studenty základních ekologických kurzů, ale vhledem k absenci podobných titulů na českojazyčném trhu je v knihovničce uvítá patrně každý, kdo se ekologií zabývá.
Učebnice se prodává v e-shopu olomouckého vydavatelství (tam za 580,-), měla by být k mání i v knihkupectví v Lípové ulici. Do zoologické knihovny ve Viničné 7 jsme zakoupili celkem 70 výtisků. K nahlédnutí je kniha též u Martina Černého.

Publikováno: Sobota 18.09.2010 18:25