Úspěchy katedry ekologie na druhé celofakultní vědecké konferenci

Účast naší katedry na celofakultní vědecké konferenci nebyla ani v letošním roce zanedbatelná. Získali jsme dvě ceny děkana za vědeckou práci a k tomu dvě umístění v soutěži „Věda je krásná“.

Ceny děkana fakulty získali:

• Lukáš Kratochvíl - cena pro mladého vědecko-pedagogického pracovníka
  • Petr Keil - cena pro absolventa doktorského studia

Oba ocenění přednesli krátkou přednášku o vybraných výsledcích svého výzkumu. Dále katedru zastupoval svou přednáškou i Petr Pyšek, který tento rok získal cenu za tvůrčí počin Univerzity Karlovy

V rámci druhého ročníku fakultní soutěže “Věda je krásná” získali za naší katedru ocenění dva zástupci. Martin Černý se stal vítězem kategorie vědecká fotografie se svým snímkem „Přistání...“, na kterém zachytil dosedání lovící vážky jarní pomocí sekvence 5 snímků pořízených během zhruba půlsekundového okamžiku. Na místě třetím se v téže kategorii umístil Adam Petrusek se sérií podvodních snímků „Nahožábří plži Jadranu“, které pořídil během výuky „Exkurze Mořská a suchozemská fauna Středomoří “ na ostrově Brač v Chorvatsku.

Publikováno: Čtvrtek 11.11.2010 08:40