Program seminářů pro zimní semestr 2014 / 2015 je již znám!

Semináře se konají v úterý od 15.00 do 16.30, obvykle v seminární místnosti B2P (Viničná 7, 2. patro, pravá půdní vestavba, č. 250-251), v případě společných seminářů více pracovišť ve Velké zoologické posluchárně (Viničná 7, 2. patro) nebo v Krajinově posluchárně (Benátská 2, 2. patro).

Zimní semestr 2014 / 2015

(program seminářů můžete stáhnout také jako PDF)

• 7. října
    zahájení semestru - informace o předmětech a dalších aktivitách katedry v ZS
  • 14. října
    Robert Tropek (katedra ekologie)
    Bezobratlí postindustriálních stanovišť - výsledky desetiletého výzkumu
  • 21. října
    Prezentace začínajících diplomových prací I
  • 30. října – 1. listopadu
    Výjezdní seminář doktorských studentů ekologie
    (Podhradí u Ledče nad Sázavou)
  • 4. listopadu
    Jan Štefka (Parazitologický ústav BC AV ČR)
    Populační genetika vztahu parazit-hostitel: struktura populací a koevoluce ektoparazitů ptáků a savců
  • 11. listopadu
    Prezentace začínajících diplomových prací II
  • 18. listopadu
    Pravidelný seminář Centra pro výzkum dynamiky biodiverzity
    Petr Šípek (katedra zoologie):
    Zuzana Starostová (katedra zoologie): Metabolické souvislosti života živočichů
    Eliška Záveská / Tomáš Fér (katedra botaniky): Evoluce zázvoru a velikosti genomu v tropech
    Přemysl Bobek / Petr Kuneš (katedra botaniky): Historie požárů ve středoevropských lesích
    (spolu s katedrami zoologie a botaniky, Krajinova posluchárna)
  • 25. listopadu
    Gary McCracken (University of Tennessee, Knoxville, USA)
    The ecological economics of insect-eating bats
    (spolu s katedrou zoologie, Velká zoologická posluchárna)
  • 2. prosince - demokratický výběr:
    Thomas Bugnyar (Konrad Lorenz - Research Station, Grünau, AT)
    Congnitive skills and social life of corvid birds
    nebo
    Bozo Frajman (Universität Innsbruck, AT)
    Polyploid evolution in Knautia, Sesleria and Cerastium, with centres of diversity on the Balkan Peninsula
    (spolu s katedrou a botaniky, Krajinova posluchárna)
  • 9. prosince
    Jakub Žárský (katedra ekologie)
    Ekologie ledovců – od toků živin k jejich poměrům aneb co může ekologická stechiometrie říci o fungování života na zmrzlé periferii planety?
  • 16. prosince
    Vánoční výlet katedry ekologie
  • 6. ledna
    Prezentace pokračujících diplomových prací: poster session

Témata studentských prezentací
    • 21. října
      Zuzana Sejbalová: Paleolimnologie perlooček v jezeře na Svalbardu (školitelka: Veronika Sacherová)
      Monika Kacerovská: Bentická autotrofní společenstva ve sladkovodních habitatech ostrova Vega (SV Antarktický poloostrov) (školitelka: Linda Nedbalová)
      Ondřej Caha: Využití akustického monitoringu pro výzkum teritoriálního chování lindušky lesní (školitelka: Tereza Petrusková)
      Klára Pyšková: Invaze psíka mývalovitého v Evropě  (školitel: Ivan Horáček, konzultant: David Storch)
    • 11. listopadu
      Michaela Cinerová: Reakce samců strnadů obecných na playbackové nahrávky různých dialektů v průběhu sezóny (školitelka: Tereza Petrusková)
      Eliška Bohdalková: Vliv počtu jedinců na druhové bohatství (školitel: David Storch)
      Robert Pacák: Interpretace makroekologických patrností (patterns) a indexů: jejich souvislost, taxonomická invariance a sukcese společenstev (školitel: Arnošt Leoš Šizling)
      Adam Tureček: Vliv steroidních hormonů na pohlavně dimorfní růst kostí gekonů (školitel: Lukáš Kubička, konzultant: Lukáš Kratochvíl)
    • Poster session 6. ledna
      Studentky a studenti 2. ročníku Mgr. studia ekologie (témata budou doplněna). Jana Bílková, Andrea Burešová, Ondřej Bušek, Jan Ehl, Eva Hejduková, Tereza Hromádková, Jana Křemenová, Heda Křížková, Lucie Kubická, Markéta Kyptová, Markéta Macholdová, Martin Mihál, Lenka Mikešová, Lucie Novotná, Eva Siegelová, Kateřina Szostoková, Lubomír Tomiška, Tereza Zenklová, Klára Žabková.
Publikováno: Úterý 07.10.2014 14:35