Nabídka dobrovolnické práce

Dobrovolný ekologický rok (FÖJ - Freiwilliges ökologisches Jahr) u Spolku pro ochranu přírody Natura Miriquidica e.V.

Co je FÖJ ?

Dobrovolný ekologický rok je nabídka pro mladé muže a ženy ve věku 18 až 27 let, kteří splnili povinnou školní docházku a chtějí strávit jeden rok (od 1. září 2010 nebo později) prací a nabýváním nových znalostí v oboru ochrany životního prostředí.

Tvé úkoly na stanovištích „Naturschutzstation Pobershau“ (Stanice pro ochranu přírody) a „Haus der Kammbegegnungen Rübenau“ (Dům setkávání na horském hřebeni v obci Rübenau).

Pomocný doprovod při túrách za poznáváním přírody, projektových dnech a aktivitách pro školy a školky, plánování a realizace akcí v obcích Pobershau a Rübenau (sídla spolku), příprava výstav, prezentací na veletrzích, seminářů, organizační a kancelářské činnosti související s projekty, praktické práce v krušnohorské oblasti (např. péče o krušnohorské louky).
Další informace k aktivitám spolku najdeš na adrese: www.natura-miriquidica.de

Plat

Kapesné 280€ měsíčně, pojištění platí zaměstnavatel, 26 dní dovolené, ubytování zdarma

Förderverein Natura Miriquidica e.V.,