Eliška Padyšáková získala prestižní ocenění Peter Ashton Prize

Eliška Padyšáková z pracovní skupiny "hmyzí společenstva" Katedry ekologie Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze a Laboratoře ekologie společenstev Entomologického ústavu Biologického centra AV ČR byla oceněna prestižní cenou Peter Ashton Prize! Tuto cenu udílí Asociace pro tropickou biologii a ochranu (Association for Tropical Biology and Conservation) za nejlepší článek napsaný studentem v mezinárodním vědeckém časopise Biotropica.

Eliška byla oceněna za vědecký článek s názvem “Sunbird hovering behavior is determined by both the forager and resource plant” vzniklou během práce na dizertaci pod vedením Štěpána Janečka. Společně v něm ukazují, že přinejmenším některé druhy strdimilů vykazují stejné behaviorální adaptace při třepotavém letu při sání nektaru jako kolibříci. Vyhlášení ceny, včetně Eliščina vyčerpávajícího komentáře, je zde. Elišce moc gratulujeme!

Publikováno: Pondělí 03.09.2018 13:05