Vyhlášení nejlepšího posteru KBB 2015

výsledky hlasování o nejlepší studentský poster KBB

Vážení kolegyně a kolegové,
dovoluji si vám oznámit výsledky hlasování o nejlepší studentský poster KBB. Hlasovalo 9 kolegů z řad PhD studentů a pedagogů.
Dámy byly v převaze a vítězkami pro tento rok jsou Aneta Gandalovičová z laboratoře Honzy Brábka (PřF UK) a Nikol Baloghová z laboratoře Vladimíra Kořínka ÚMG AV ČR).

V oboru Buněčná a vývojová biologie

V oboru Imunologie

Gratulujeme vitezum a prosim je o vyber vedecke monografie a zaslani sveho vyberu pani sekretarce: Dana Růžičková <dana.ruzickova@natur.cuni.cz> .

Doufam, ze tato akce byla prinosna pro vsechny, a ze v pristim roce bude ucast ze strany pedagogu a PhD studentu o neco vyssi. Za tim ucelem chystame i urcite zmeny:
- rozdeleni vsech posteru do 2 dnu podle abecedy, nikoli oboru = prinese to vice casu a povede to ke komunikaci mezi obory
- vsichni maji hlasovaci pravo vcetne vas, studentu a kazdy ma moznost zvolit 3 nejlepsi vykony s tim, ze Mgr. studenti = 1 bod/hlas, PhD studenti = 2body/hlas, pedagogove = 3 body/hlas. Hlasovat se bude primo u posteru do urny.
- budeme pozadovat deponovani pdf verze vsech posteru na Moodle den predem = zverejnene postery si mohou vsichni ucastnici dopredu projit
- vase postery vam vsem vytiskneme na jednotny format A3
- sdelime vam dopredu jak ma poster vypadat, tedy co ocekavame: kontext (proc to delate), casova linka (cile, soucasny stav, vyhled do druheho roku), data vcetne negativnich (tedy sdeleni co vas v polocase vasi DP trapi a co vam nejde), vedecky zaver s diskuzi
- hodnotit budeme: 1/ provedeni posteru a ustni prezentace a 2/ vlastni objem a kvalitu prace v laboratori
- zjednodusime vam ustni predstaveni s tim, ze budeme promitat vase inicialy spolu s laboratori a tematem tak, abyste se mohli behem kratke doby vice venovat vlastnimu vedeckemu zameru

Dovolim si preposlat take zpetnou vazbu od Martina Prevorovskeho k ustni prezentaci:

- něco dobře odprezentovat a zaujmout posluchače ve 2 minutách je královská disciplína, velmi náročná. Nepodceňujte přípravu.

- je důležité si uvědomit, že jedním z hlavních cílů celé akce je jednoduše to, abyste si vyzkoušeli různé formy prezentace (přednáška, poster), které vás pak budou provázet celým dalším vědeckým životem. Čili to berte jako trénink, při kterém se můžete hodně naučit.

- prezentaci si vždy vyzkoušejte nahlas - zvyknete si na vlastní hlas a pomůže vám to dodržet časový limit. Přeříkávání "v duchu" je totiž obvykle rychlejší než realita před publikem (letos časový limit studenti zvládli výborně).

- na druhou stranu ale nechvátejte, nedrmolte. Mluvte zřetelně. Posluchači vám jinak nebudou rozumět a ztratíte jejich pozornost.

- z výše uvedeného vyplývá, že je třeba pečlivě zvážit, které informace do prezentace zařadit a které nechat jen do posteru.

- mluvte dostatečně nahlas (raději subjektivně trochu křičte). Posluchárna je velká, posluchači, jejich židle, popř. i vzduchotechnika hlučí...

- i když vás tlačí čas, nezačínejte mluvit, dokud vám ostatní nevěnují pozornost (a hlučí) - vyčkejte pár vteřin, až se posluchárna po výměně řečníků zklidní.

- máte-li trému, můžete si prezentaci nejdřív vyzkoušet před menším publikem, v "bezpečné" atmosféře (kamarádi, rodina...). Navíc na semináři se není čeho bát. Pedagogové ví, že nejspíš s prezentacemi nemáte zkušenosti, a ocení váš výkon a "odvahu", případně i poskytnou zpětnou vazbu (pozitivní i kritickou).

- když se představujete, uveďte vždy kompletní informace na jaké instituci (fakultě/ústavu + laboratoři) pracujete a kdo vás školí. Vědeckých pracovišť je v Praze (a okolí) přehršel a z výroku "pracuji pod vedením doc. Kudláčka" nebo "pracuji v laboratoři patofyziologie" si posluchači (včetně pedagogů) mnoho neodnesou.

Prosim PhD studenty, resp. i ostatni kolegy, o zpetnou informaci kdo dostal tento mail 2x.

Budeme se tesit pristi rok na cerstve magisterske prvaky.

Vas, KD

Publikováno: Sobota 23.05.2015 09:45