E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníPokyny pro pobyt

Po rekonstrukci na konci roku 2015 se změnily některé parametry stanice, proto si prosím prostudujte pokyny i ti, kteří jste sem jezdili v minulosti.

Prostorová a ložní dispozice

  • V přízemí se nacházejí (1) společenská  místnost, která je využitelná jako jídelna, přednášková či seminární místnost i jako večerní společenská místnost. V místnosti je umístěn hlavní termostat (nastavující teplotu v objektu); (2) palandový pokoj (bývalá jídelna) se 4 postelemi; (3) kuchyně s hlavní lednicí, sporákem a mikrovlnkou; (4) dolní sprcha; (5) WC.
  • V prvním patře jsou modrý pokoj (6 lůžek), dřevěný pokoj (4 lůžka), červený pokoj (6 lůžek), kuchyňka s lednicí a mikrovlnou troubou (nádobí je ale nutno mýt v dolní kuchyni!!), horní sprcha s umyvadly.
  • V mezipatře je pokoj fakultního správce stanice a veranda.

Topení

Zapíná se dálkově pomocí sms Teplota mezera číslo (stupeň teploty - např. Teplota 21) na telefonní číslo 736 487 788. Teplotu si můžete zapnout sami nebo nahlásíte prosbu panu Dudovi (tel. 725 185 662) popř. mně (606 569 557) a my termostat zapneme. Je třeba počítat s tím, že v zimních měsících je vhodné zapnout topení večer před příjezdem. Návod k topení (jakož i všechny další návody) je uložen v zásuvce u modemu a telefonu. Při odjezdu topení opět sms vypněte, nejlépe na teplotu 10.

Upozornění: někdo před Vámi mohl s termostatem manipulovat a přepnout program MANU (dálkový) na program AUTO (ten se dá ovládat pouze ručně a je třeba prostudovat zmíněný manuál)

Upozornění 2: teplota je nastavena na největší místnost; proto může být v menších místnostech, zejména v patře, příliš teplo, v tom případě si přímotopy zregulujte – na pravé straně shora zapínání přímotopu, zdola regulace teploty (chcete li plné topení, stlačíte oba „čudlíky“ palcem a ukazováčkem k sobě).

Teplá voda

Ohřívá se v bojlerech: pro sprchy ve velkém a pro nádobí v malém pod dřezem v kuchyni. Oba bojlery jsou v době, kdy je stanice prázdná, vypnuté stykači v rozvodné  skříni, v pravé dolní řadě (stykač Bojler (horní) a stykač průtokový ohřívač (kuchyně – omylem popsán „po staru“). Oba stykače je nutno po příjezdu zapnout do horní polohy, přičemž voda po mytí nádobí je ohřáta ca do ½ hodiny, voda pro sprchy ca po 5-6 hodinách! Při odjezdu, pokud nevíte, zda po vás někdo přijede, oba bojlery vypněte stykači v rozvodné skříni, aby se voda zbytečně nepřihřívala.

Pro pobyt je nutné mít spací pytle, prostěradla a přezůvky; veškeré boty prosím ponechávejte na chodbě nebo v zádveří v přízemí. V průběhu jara bude ještě dodán jeden botník.

Klíče od stanice

Vyzvedávají se u místního správce pana Dudy – Velemín čp. 120, asi v polovině cesty mezi obchodem (resp. motorestem) a stanicí. Vyzvednutí je nutno předem domluvit telefonicky (725 185 662).

Požadavky na pobyt

Přijímá je mailem (výjimečně telefonicky) fakultní správce doc. Lubomír Hrouda (hrouda@natur.cuni.cz). Na něj se můžete též obrátit, pokud nemůžete sehnat pana Dudu (mobil Hrouda 606 569 557).

Ceník a další podmínky pobytu naleznete na webové stránce. Platit můžete pouze v hotovosti sekretářce katedry botaniky v úředních hodinách. Platby nepřijímá ani fakultní ani místní správce.


Návštěvníci se zapisují do knihy návštěv, která je u telefonu. Příslušné kolonky vyplní vedoucí výzkumu, exkurze atd. včetně ceny, kterou budou návštěvníci hradit – na začátku knihy je uveden vzor, jak vyplňovat. Děkujeme, usnadňuje to katedře evidenci. U telefonu je též stará návštěvní kniha, v níž se můžete zapsat též včetně všech svých poznatků, pochval či kritiky, obrázky nevyjímaje. Za jakékoliv doporučení vylepšení jsme povděčni!

Návštěvníci po sobě uklidí místnosti, které používali; kuchyň, sprchy a chodby jen nutno (zejména při deštivém počasí) setřít vlhkým hadrem. Vyneste prosím všechny odpadkové koše do popelnice u předního vchodu, organický odpad na kompost!! Sklo (nevratné) a Pet lahve vyhoďte prosím do kontejnerů u samoobsluhy (popeláři nevyvážejí!). Hadry nechte prosím rozložené schnout, nikoliv hnít v kýblu.

Velemín, 12. 3. 2016

Lubomír Hrouda, fakultní správce