Chci si zřídit vlastní webovou stránku

Informace o možnostech zřízení vlastní osobní webové stránky nebo webové stránky pracoviště v rámci hlavního fakultního webu nebo na fakultním nebo katedrovém serveru.

V rámci fakultního webu

Fakultní web běží v Plone, takže se podívejte na fakultní návod a informace o jeho správě. Každý zaměstnanec má v Plone předpřipravenou osobní složku, která je ve výchozím stavu neveřejná. Má adresu ve tvaru www.natur.cuni.cz/biologie/botanika/login/, kde login je vaše přihlašovací jméno do CAS. Složku lze posléze přejmenovat. Dostanete se do ní po vstupu na úvodní stránku katedrového webu. Pak se musíte vpravo nahoře přihlásit, kliknout na zapnutí editace a vlevo v zelené liště na Obsah. Uvidíte výpis položek v rámci katedrového webu a mezi nimi bude i vaše složka. Uvnitř můžete pracovat jako všude jinde v Plone a až budete spokojeni, vše zveřejnit. Samozřejmě lze složku pro pracoviště, pracovní skupinu nebo cokoliv jiného založit na jakémkoliv vhodném místě Plone. Váš záměr je vhodné konzultovat se správcem.

Webhosting v rámci fakultního serveru

Fakulta má k dispozici server pro webhosting, který je k dispozici všem studentům i zaměstnancům. Adresa může být ve tvaru web.natur.cuni.cz/~login/ (toto je ihned přístupné všem), popřípadě web.natur.cuni.cz/jmenoprojektu/ nebo jmenoprojektu.natur.cuni.cz/. Podívejte se na odkaz výše a případně kontaktuje správce serveru pana Kománka.

Katedrový server

Podívejte se na informace o katedrovém serveru. S případnými dotazy se obracejte na správce.

Odkaz na webovou stránku ze seznamu zaměstnanců

Seznam zaměstnanců a doktorandů je v databázi WhoIS. Pokud chcete, aby v této databázi byl odkaz na vaší webovou stránku nebo chcete provést jakoukoliv jinou změnu u sebe nebo svého pracoviště, kontaktujte paní sekretářku a ona žádané změny provede.