E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english Přihlášení



RSS

Kanál RSS

Volby do Akademického senátu UK na období 2016-2019
Předsednictvo Akademického senátu UK vyhlásilo volby do AS UK na volební období 2016-2019 na Přírodovědecké fakultě. Voleni jsou dva členové AS UK z řad akademických pracovníků a dva z řad studentů. Byl zveřejněn seznam kandidátů.
Prohlášení rektora Univerzity Karlovy a děkanů fakult sídlících na pražském Albertově
Sedmnáctý listopad zaujímá v moderní historii českých zemí mimořádné místo. Poprvé vstoupil do našich dějin v roce 1939 v souvislosti s tragickými událostmi, jež následovaly po smrti studenta Univerzity Karlovy Jana Opletala a které vyvrcholily uzavřením českých vysokých škol nacistickými okupanty, popravou devíti studentů a uvězněním více než tisícovky dalších v koncentračním táboře Sachsenhausen, v němž mnozí z nich přišli o život. (Po rozkliknutí čtěte více.)
Seminář kandidátů na Ph.D. pozice v Botanickém ústavu AV
Seminář kandidátu z Katedry botaniky ucházejících se o Ph.D. pozici v Botanickém ústavu.
Výstava "Nejmohutnější památné stromy ČR" v Botanické zahradě
Výstava velkoformátových fotografií, dokumentující památné stromy naší republiky, bude zahájena vernisáží nedaleko správního domu Botanické zahrady 2. listopadu v 15.00. V Botanické zahradě Na Slupi bude možné ji zdarma navštívit až do 31. 12. 2015.
Přednáškový cyklus ČBS - podzim 2015
Česká botanická společnost vás zve na podzimní cyklus přednášek.
Sedmý ročník fotosoutěže Věda je krásná
Podzimní dny patří tradičně i zahájení soutěže Věda je krásná. Letošní, v pořadí již 7. ročník, byl odstartován 9. října 2015. Pro všechny soutěžní příspěvky platí určitá pravidla, která najdete na příslušné stránce. Uzávěrka pro příjem soutěžních příspěvků je neděle 8. listopadu ve 23:59.
Výběr znaku fakulty - hlasování o preferencích akademické obce
Do 6. listopadu může akademická obec Přírodovědecké fakulty hlasováním vyjádřit preference při výběru motivu znaku fakulty.
Cesta k odhalení skutečné druhové diverzity jednobuněčných organismů?
Jaká je skutečná diverzita organismů na naší planetě? To je otázka, která mnohým vědcům nedá spát. Je zajímavé, že dosud je popsáno mnohem více makroskopických organismů než těch úplně nejmenších, okem neviditelných. Člověk by ale asi spíše předpokládal, že těch malinkých bude o něco více, když na rozrůzňování měli evidentně mnohem více času. Problém tkví zejména v tom, že je o poznání složitější od sebe odlišit jednobuněčné organismy, které mají poměrně málo morfologických znaků než ty velké, mnohobuněčné. Nebývá výjimkou, že jednobuněčné a mikroskopické organismy mají ve svém popisu definovánu velmi širokou valenci podmínek a prostředí, ve kterých se vyskytují. A není to třeba právě způsobeno tím, že se jedná o vícero druhů, ekologicky mnohem více omezených, které jsme nebyli schopni na základě morfologie odlišit? Pokud už nám tedy nestačí mikroskopy, je třeba přistoupit k použití jiných metod, například molekulárních.
Magisterské státní závěrečné zkoušky
Harmonogram SZZ konaných na katedře botaniky 14. až 16. září 2015. Obhajované diplomové práce jsou připraveny k nahlédnutí na stolku před sekretariátem katedry botaniky. Vaše účast na obhajobách je velmi vítána a žádoucí.
Pozvánka na tematické exkurze za kriticky ohroženým hořečkem mnohotvarým českým
Přijďte se seznámit s kriticky ohroženým hořečkem mnohotvarým českým, endemitem Českého masivu a subendemitem České republiky, který se ještě před necelým stoletím vyskytoval v krajině poměrně běžně a to hlavně na stanovištích udržovaných lidskou činností, zejm. pastvou a sečením, a který však v důsledku změn v obhospodařování v současné době značně ubývá.
Obhajoby doktorských prací v září
Jsou tři!
1. konference naše příroda
„Nedotčená“ příroda, druhová rozmanitost a výskyt vzácných živočichů i rostlin na území vojenských prostorů není tajemstvím. Otázkou zůstává, jakými způsoby o ně správně pečovat. Zejména po opuštění armádou. Mnoho expertů nad touto problematikou bádá, řada projektů již byla realizována. Představme si ty nejvýznamnější a prodiskutujme úskalí v jejich řešení nejen z českého prostředí, ale i z prostředí sousedních států. Pro srovnání se zmíníme také o několika projektech v aktivních vojenských prostorech.
Oslavy 130 let založení Průhonického parku
Oslavy 130. výročí založení Průhonického parku - ve dnech 18. a 19. 9. se uskuteční jak v parku, tak v zámku.
Setkání doktorandů ekologických oborů
Tradiční setkání doktorandů ekologických oborů a jejich školitelů se letos uskuteční ve dnech 20. až 22. listopadu 2015 v rekreačním a školícím centru České pošty na hradě Rožmberk v jižních Čechách.
A-Fest in Park, akademický multižánrový festival
Součást oslav 125. výročí založení Akademie věd.
Konference České společnosti pro ekologii
Vážení kolegové, rád bych vás upozornil, že 31. 8. vyprší možnost přihlásit abstrakt a registrovat se se sníženým vložným na 5. konferenci České společnosti pro ekologii, která proběhne od pátku 23. 10. do neděle 25. 10. 2015 v Českých Budějovicích.
Podzimní obhajoby bakalářských prací na katedře botaniky
Podzimní obhajoby bakalářských prací na katedře botaniky se budou konat 10. září 2015. Všichni jste srdečně vítáni!
Letokruhy – živá kronika managementu lesa
Dokumentární filmy o přírodě nás zahrnují výzkumem tropických moří a deštných pralesů. V následujícím článku se však podíváme do prostředí nám bližšího. Proč se zabývat pouze původními ekosystémy, které tvoří jen malé procento lesů? Proč nezjistit, jak působí lesní hospodářství na tradičně obhospodařovaný les v CHKO Pálava na jižní Moravě? Právě tam došlo za poslední staletí ke změně od intenzivního obhospodařování až k ponechání lesa jeho přirozenému vývoji.
Věra Hroudová o botanické zahradě Přírodovědecké fakulty
Botanickou zahradou Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze vás provedeme ve vědeckém interview Studia Leonardo Českého rozhlasu Plus.
Přírodovědecká fakulta hledá motiv svého nového znaku
V rámci prvního kola výběru nového fakultního znaku bylo zveřejněno 41 návrhů na motiv budoucího fakultního znaku. Postupující do druhého kola určí hodnotící komise, která přihlédne k hlasování akademické obce, které se uskuteční na začátku října 2015.

Akce dokumentů